MPK Wrocław

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław MPK Wrocław

Wrocław. Zmiany w rozkładach jazdy MPK od 8 stycznia [SZCZEGÓŁY]

2022-01-07 13:15

Ważne informacja dla pasażerów MPK! Jutro (8. stycznia) rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej i Słowiańskiej. W związku z tym wrocławianie muszą liczyć się ze zmianami w kursowaniu linii: 1, 8, 70. Dodatkowo dobre informacje czekają na mieszkańców osiedla Księże Małe. Na swoją stałą trasę powrócą tramwaje linii 3 oraz 5. Pojadą one przez ulicę Traugutta, Krakowską, Opolską aż do pętli "Księże Małe". Szczegóły sprawdźcie poniżej.

W ten weekend planowo ma rozpocząć się remont na Jedności Narodowej. A chodzi o prace związane z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy właśnie Jedności Narodowej i Słowiańskiej (rozjazdy od strony ulicy Słowiańskiej). Oznacza to, że już od soboty (8. stycznia) zmieni się kursowanie linii tramwajowych 1, 8 oraz 70.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA NA JEDNOŚCI NARODOWEJ I SŁOWIAŃSKIEJ

Linia 1

Tramwaje linii 1 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Linia 8

,,Ósemka’’ pojedzie objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Linia 70

Linia 70 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską do placu Staszica.

-Dodatkowo linie: 6, 11 i 23 pojadą bez zmian ulicą Jedności Narodowej. Obsługę komunikacyjną ulicy Słowiańskiej, a także Nowowiejskiej zapewnią autobusy linii 700, które będą kursowały na trasie pl. Grunwaldzki - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską – dodaje Patryk Załęczny z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia

Autobusy linii 700 wyjadą z częstotliwością :

-w dni robocze :

  • w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty
  • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut

-w sobotę i niedzielę

z częstotliwością co 10 minut 

Pasażerowie, którzy skasują bilet w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować swoją podróż wspomnianym autobusem linii 700.

Zmiany w rozkładach jazdy MPK od 8 stycznia. Powrót tramwajów na osiedle Księże Małe

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Księże Małe, a szczególnie ci podróżujący komunikacją miejską mogą odetchnąć z ulgą. Po kilku miesiącach zakończył się remont torowiska na ulicy Krakowskiej i rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z budową Alei Wielkiej Wyspy (przebudowa skrzyżowania ulicy Krakowskiej z Aleją Armii Krajowej). Z związku z tym 8 stycznia br. zmienia się trasa linii tramwajowej 3 i 5.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA NA ULICY KRAKOWSKIEJ I OPOLSKIEJ

Linia 3

Linia trzy wraca na trasę przez ulicę Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli "Księże Małe".

Linia 5

,,Piątka’’ również wraca na trasę przez ulicę Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli "Księże Małe". Dodatkowo, tramwaje linii 5 będą w obu kierunkach kursowały stałą trasą przejazdu od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Kołłątaja, Skargi, plac Dominikański do placu Wróblewskiego.

Kursy okresowej linii autobusowej 703 zostaną zlikwidowane. W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Krakowskiej z Aleją Armii Krajowej tymczasowo zawieszony zostaje przystanek tramwajowy "Armii Krajowej", przy wiadukcie drogowym w kierunku centrum miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Źródło: Wrocław. Zmiany w rozkładach jazdy MPK od 8 stycznia [SZCZEGÓŁY]