Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

i

Autor: Getty images Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

Szczepienie uczniów przeciw COVID-19 - czy nastolatkowie w Zielonej Górze będą chętni?

2021-06-16 12:26

Zielonogórscy nastolatkowie zaczynają szczepić się przeciw COVID-19. Czy wszyscy młodzi ludzie będą chcieli przyjąć szczepionkę?

Szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania uważa, że w przypadku szczepień młodych zielonogórzan zadziała presja rówieśników:

Tylko sami młodzi dotrą do młodych. Jeden drugiemu powie: "Słuchaj, zaszczepiony jesteś to jedziemy, a jak nie to się bujaj" - przepraszam za kolokwializm, ale oni tak mówią - i to mi się podoba. "Koledzy się poszczepili to idziemy!" - presja grupy rówieśniczej jest istotna.

Szczepienie niepełnoletnich wymaga zgody rodziców. Mania ma nadzieję, że zielonogórzanie, którzy sami nie chcą się zaszczepić, pozwolą na to swoim dzieciom:

Wydaje mi się, że dzieci same mówią: "Mamo, ja chcę i koniec. Ty nie chcesz, ale ja się zaszczepię". Myślę, że stanowcza postawa dziecka tu zrobi swoje.

Młodzi zielonogórzanie, których rodzice nie pozwalają im zaszczepić się przeciw COVID-19, mogą ubiegać się o zezwolenie sądu rodzinnego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Szczepienie uczniów przeciw COVID-19 - czy nastolatkowie w Zielonej Górze będą chętni?