wojciech konieczny

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Kardiochirurgia Gorzów

Kardiochirurgia z kontraktem jeszcze w tym roku - obiecuje wiceminister

2024-03-01 13:42

Walka o gorzowską kardiochirurgię zbliża się do końca? Do gry włączył się wiceminister zdrowia. Kwestia kontraktu ma się wyklarować w ciągu kilku miesięcy.

Jak minister przekonuje, wpływu mieć na to nie powinno, że na terenie województwa lubuskiego jest już szpital, który zabiegi kardiochirurgiczne planowe przeprowadza. Zdaniem Wojciecha Koniecznego, można to przeskoczyć dzięki planowi Krajowej Sieci Kardiologicznej. Kiedy mogłoby to nastąpić?:

Nie wyobrażam sobie, żeby w ciągu najbliższych miesięcy, nie będę mówił ilu miesięcy, ale żeby w tym roku, choć mam nadzieję, że dużo szybciej niż do końca roku, nie został przyznany kontrakt i nie można było rozpocząć normalnej działalności.

Bydgoski szpital otworzył nowoczesną klinikę po modernizacji

Tymczasem w Szpitalu w Gorzowie - rachunki za zabiegi ratujące życie i w przypadkach nagłych wystawione NFZowi rosną. Od marca ubiegłego roku lecznica przeprowadziła ich 112. Fundusz zapłacił za 10, odmówił w 62 przypadkach, pozostałych jeszcze nie rozpatrzył. Mowa o kwocie 4 milionów złotych. Sprawa ma trafić do sądu.

Quiz. Jak dobrze znasz polskie seriale medyczne? Komplet punktów zdobędą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się szpital z serialu "Na dobre i na złe"?
Źródło: Kardiochirurgia z kontraktem jeszcze w tym roku - obiecuje wiceminister