Ministerstwo Rolnictwa przejmie gorzowską szkołę! Od kiedy? Prezydent podpisał stosowne porozumienie

2023-02-01 10:11
Ministerstwo Rolnictwa przejmie gorzowską szkołę!
Autor: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

To już czwarta tego typu szkoła w województwie lubuskim. Do tego grona dołączył Zespół Szkół Ogrodniczych w Gorzowie. Porozumienie w tej sprawie prezydent Jacek Wójcicki podpisał we wtorek w Warszawie z wicepremierem, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem.

Od 1 stycznia 2024 roku MRiRW przejmie gorzowskiego "Ogrodnika". - Kilka tygodni temu mówiliśmy o tym, że staramy się zapewnić rozwój i dobrą przyszłość Zespołowi Szkół Ogrodniczych. Te starania zostały uwieńczone sukcesem – poinformował prezydent Gorzowa, Jacek Wójcicki.

- Wicepremier Kowalczyk wyraził nadzieję, że przejęcie prowadzenia szkoły rolniczej w Gorzowie zaowocuje unowocześnieniem kształcenia, poprawą warunków do nauki, otwarciem się na szeroką współpracę z wyróżniającym się gospodarstwami rolnymi, pracodawcami i przedsiębiorcami, a także wymianą doświadczeń z zagranicznymi szkołami – brzmi komunikat Ministerstwa.

Nowo przejmowana szkoła w Gorzowie Wielkopolskim, z długą i piękną tradycją kształcenia rolniczego, stanowić będzie ważne ogniwo w szeroko rozumianej edukacji rolniczej w tym regionie. Obecnie szkoła prowadzi kształcenie w zawodach technik architektury krajobrazu i technik weterynarii, z możliwością rozpoczęcia nauki także w innych zawodach rolniczych z zakresu ogrodnictwa oraz inżynierii środowiska i melioracji. W procesie kształcenia zawodowego szkoła wykorzystuje malownicze położenie okolicznego parku, które może stać się atutem w jej dalszym rozwoju – informuje resort rolnictwa.

To już czwarta taka szkoła przejęta w Lubuskiem

Gorzowski „Ogrodnik” będzie czwartą szkołą rolniczą w Lubuskiem prowadzoną i nadzorowaną przez ministra rolnictwa. Pozostałe to Zespoły Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego działające w Kamieniu Małym, Bobowicku i w Henrykowie.

Sonda
Co sądzisz o decyzji prezydenta Gorzowa?
Nasi Partnerzy polecają