gorzów zalany bulwar

i

Autor: Dariusz Wieczorek/UM Gorzów

W Gorzowie poranek mglisty, reszta dnia ma być słoneczna

2022-02-28 7:40

Warunki do jazdy o poranku bez rewelacji w Gorzowie. W nocy przymroziło i miejscami na jezdniach może być ślisko, poza tym w mieście rządzi gęsta mgła. Zdaniem synoptyków później ma już jednak rządzić słońce.

Poniedziałkowy poranek na szczęście bez większych incydentów drogowych, mimo że warunki do jazdy optymalne nie są. Utrudnienia były tylko na 69 kilometrze ekspresowej trasy S3 na Szczecin, gdzie doszło do kolizji. Jeden pas był nieprzejezdny.

Wciąż wysoki jest poziom Warty w Gorzowie. Aktualnie są to dokładnie 394 centymetry. Jak jednak informowałem w piątek, powodów do paniki nie ma. Poziom alarmowy, to 470 centymetrów. Do tego jednak brakuje wciąż sporo. Wysoki stan odnotowany przez IMGW został także na Noteci niedaleko Gorzowa.

W marcu dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Warunki pogodowe będą teraz w miarę sprzyjające, więc może się okazać, że wszystko ruszy na dniach. Dam znać od razu, jak pojawi się konkretny termin.

Pamiętajcie o utrudnieniach na krajowej 31 w Kostrzynie. Budowany jest most tymczasowy nad Wartą, stary ma być postawiony praktycznie od nowa, także inwestycja spora. W ciągu dnia często ruchem steruje kierujący, w nocy odpowiada za to sygnalizacja świetlna.

Prace także na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji mają kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki jeżdżą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczą także komunikacji publicznej.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.02.2022r.

Poranek dosyć mglisty w Gorzowie, ale to już powoli przeszłość. Przebije się słońce, a niebo praktycznie przez cały dzień będzie bezchmurne. Po 8 na termometrach gorzowskich -2 stopnie, dzisiaj maksymalnie ma dobić do 5. Będzie nas męczyć wysokie ciśnienie tym razem. Prawie 1040 hektopaskali dzisiaj.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. 1 osoba na 40 zdobywa w nim maksa. Czy to ty?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Władimir Putin po raz pierwszy wygrał wybory prezydenckie w Rosji?
Źródło: W Gorzowie poranek mglisty, reszta dnia ma być słoneczna