Finał śledztwa po tragicznym wypadku w Daleszycach

2022-01-04 8:37 PioR
Policja, zdjęcie ilustracyjne
Autor: Shutterstock Policja, zdjęcie ilustracyjne

Jest akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku w Daleszycach. A to oznacza, że już niebawem przed kieleckim sądem stanie Michała Z., który w sierpniu ubiegłego roku mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie śmiertelnie potrącił 38-letnią kobietę i jej czteroletnią córkę.

39-latek usłyszał cztery zarzuty – m.in. umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

- Michał Z. będąc w stanie nietrzeźwości, bo mając ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, przekroczył znacznie dozwoloną prędkość, jechał ponad 100 km/h. 39-latek nie podjął nawet manewru hamowania. Po wypadku nie zatrzymał się i zbiegł z miejsca zdarzenia – mówi Beata Zielińska-Janaszek, szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód.

Michał Z. usłyszał też zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu w warunkach recydywy, przywłaszczenie cudzego pojazdu oraz o występek chuligański. - Do pierwszych trzech przestępstw podejrzany się przyznał. Nie przyznał się natomiast do znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ustalonej osoby – podkreśla Beata Zielińska-Janaszek.

Michał Z. był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu innych osób oraz dwukrotnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu 25 lat więzienia.

Wolbrom, staw w którym utonęło trzech młodych mężczyzn

Jaki będzie rok 2022?

Pytanie 1 z 8
Czy planujesz już wakacje?
Źródło: Finał śledztwa po tragicznym wypadku w Daleszycach
Nasi Partnerzy polecają