Autobus Midi

i

Autor: MPK Kraków

Będzie linia autobusowa do Avii. ZTP: likwidujemy białe plamy na mapie Krakowa

2021-06-17 16:49

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Avia w Czyżynach. Na przełomie sierpnia i września miasto uruchomi nową linię autobusową, łączącą to osiedle z al. Jana Pawła II.

Nowa linia to spore ułatwienie, bo najbliższy przystanek zlokalizowany jest w odległości około kilometra.

Będzie linia autobusowa do osiedla Avia. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Linia będzie kursowała od strony miasteczka studenckiego Politechniki, przez oś. Dywizjonu 303, ul. Orlińskiego dojeżdżała do przystanku tramwajowego przy ul. Stella-Sawickiego, tak, by można było szybko przesiąść się na tramwaj - tłumaczy Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego. 

Mieszkańcy Avii informację o uruchomieniu nowej linii przyjmują z ulgą.

Mamy daleko do przystanku, z dziećmi na ul. Stella-Sawickiego idziemy 15 minut. Bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę, że trzeba kawał drogi iść. Wszystkie ważniejsze połączenia są dopiero na górze, na przystanku "Wiślicka" - mówią. 

Pojawiły się głosy, że problemem może być przejazd autobusu przez często zastawioną przez samochody ulicę Orlińskiego. Wątpliwości rozwiewa Jacek Mosakowski z Platformy Komunikacyjnej Krakowa. 

Tam zapewne zostaną skierowane małe autobusy, krótsze niż 10 m, stworzone do jazdy po ciaśniejszych ulicach. To fajny wariant dla mieszkańców - linia obsługiwana mniejszymi autobusami, za to kursująca bardzo często - stwierdza.

Urzędnicy podkreślają, że z nowej linii skorzystają nie tylko mieszkańcy Avii lecz także osiedli Dywizjonu 303, Akademickiego czy studenci mieszkający w akademikach Politechniki przy ul. Skarżyńskiego. 

Fotowoltaika – czy mnie na to stać i czy faktycznie się to opłaca?

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Źródło: Będzie linia autobusowa do Avii. ZTP: likwidujemy białe plamy na mapie Krakowa