Bilety na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Gdzie kupić? Jak zdobyć zniżki? Ile kosztują?

i

Autor: Pixabay

Sport

Bilety na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Gdzie kupić? Jak zdobyć zniżki? Ile kosztują?

2023-03-21 14:57

Mniej niż sto dni pozostało do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich 2023 Kraków-Małopolska. Impreza, do której przygotowuje się stolica Małopolski zgromadzi siedem tysięcy sportowców rywalizujących w 28 konkurencjach. Powoli wzrasta także zainteresowanie biletami na poszczególne zawody. Ile będą kosztowały? Jak zdobyć zniżkę? Sprawdźcie w naszym materiale.

Igrzyska Europejskie 2023. Ile będą kosztowały bilety?

Tydzień po uruchomieniu portalu do sprzedaży biletów na rozpoczynające się 21 czerwca w Krakowie i Małopolsce III Igrzyska Europejskie zarejestrowało się blisko 2 tysiące osób.

Półtora tysiąca chętnych na wejściówki zarejestrowanych jest z Polski. Prawie 200 z Hiszpanii. Jest także duża liczba rejestracji osób, które jako swój kraj podają Wielką Brytanię, Niemcy, Czechy, Irlandię, a także Ukrainę. Ponad 20 procent zarejestrowanych jako swoje preferencje sportowe zaznacza lekkoatletykę, 13 procent koszykówka 3x3. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rugby 7, badminton, pływanie artystyczne, szermierka i wspinaczka – poinformował Dawid Gleń, rzecznik prasowy spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Rejestracja dla zainteresowanych nabyciem biletów potrwa do końca marca. Pierwsze 10 tysięcy kart wstępu zostanie objętych 25-procentową zniżką, a każdy kibic będzie mógł nabyć cztery takie wejściówki. Aby skorzystać z tej opcji należy założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod.

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia będą się wahać od 20 do 90 złotych przy miejscach I kategorii. Do sprzedaży trafią także bilety całodniowe oraz karnety na kilka dni. Zdecydowano, że wstęp na niektóre dyscypliny będzie darmowy.

Tak stanie się m.in. w przypadku rywalizacji w teqballu, padlu, muaythai czy kickboxingu. Za darmo będzie można także wejść na trybuny Stadionu Śląskiego podczas pierwszych trzech dni rywalizacji w lekkoatletyce. W poniedziałek uruchomiona została rejestracja kibiców, a na początku kwietnia wystartuje sprzedaż biletów.

III Igrzyska Europejskie odbędą się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Sportowcy będą rywalizować na obiektach w: Krakowie, Krynicy Zdroju, Nowym Targu, Krzeszowicach, Oświęcimiu, Rzeszowie, Tarnowie, Zakopanem, Chorzowie i Wrocławiu.

Nawet 11 zł za godzinę parkowania. Wielkie podwyżki cen

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Źródło: Bilety na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Gdzie kupić? Jak zdobyć zniżki? Ile kosztują?