remonty Kraków

i

Autor: Pixaby

Budowa KST do Górki Narodowej: spore zmiany przy pętli Krowodrza Górka. Utrudnienia potrwają kilka tygodni!

2021-08-24 12:21

Prace przy budowie Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej wkraczają w kolejny etap. Od poniedziałku, 30 sierpnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie pętli Krowodrza Górka. Utrudnienia potrwają kilka tygodni.

Budowa KST do Górki Narodowej: zmiany przy pętli Krowodrza Górka

Już w najbliższy poniedziałek prace przy budowie KST do Górki Narodowej wejdą w kolejny etap. Od 30 sierpnia, od godz. 9.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Krowoderskich Zuchów przed skrzyżowaniem z Fieldorfa Nila - po stronie południowej. Obowiązywać będą objazdy dla kierowców ulicami: Fieldorfa Nila, Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego. Piesi i rowerzyści natomiast będą mogli poruszać się po wschodniej stronie zamkniętej ulicy. Taka sytuacja potrwa przez tydzień.

Raport z Anteny 24.08, godz 10.00

To jednak nie koniec. Od poniedziałku 6 września (po otwarciu ul. Krowoderskich Zuchów) na ul. Fieldorfa Nila wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Pojazdy będą się mogły poruszać w kierunku ul. Prądnickiej. Roboty potrwają kilka tygodni i będą prowadzone etapami. Obowiązywać będą objazdy ulicami: Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego, Krowoderskich Zuchów. Ruch rowerowy zostanie zachowany. Piesi będą mogli poruszać się chodnikiem i terenem zielonym.

W następnych tygodniach trzeba spodziewać się też utrudnień na ul. Krowoderskich Zuchów, na wysokości pętli tramwajowo–autobusowej. Będą one polegały na zawężeniu połowy jezdni, ruch będzie sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji bądź pracowników budowy.

Źródło: Budowa KST do Górki Narodowej: spore zmiany przy pętli Krowodrza Górka. Utrudnienia potrwają kilka tygodni!