Szybciej z Krakowa do Warszawy. Otwarto nowy odcinek drogi ekspresowej S7 [ZDJĘCIA]

2021-10-04 11:51

W poniedziałek, 4 września otwarty został 14-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Szczepanowice-Widoma. Dzięki niemu ma zmniejszyć się natężenie ruchu samochodowego w Słomnikach. W wydarzeniu wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Mieszkańcy Słomnik odetchną z ulgą. W poniedziałek, 4 października otwarty został nowy, liczący ok. 14 kilometrów fragment drogi ekspresowej S7 Szczepanowica-Widoma. Dzięki temu znacznie zmniejszy się ruchu w Słomnikach. Co więcej, skróci się też podróż z Krakowa do Warszawy. Przetarg opiewał na ponad 500 milionów złotych.

W otwarciu nowego odcinka wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Słomniki, dla których jest to obwodnica, odetchną z ulgą. Mam nadzieję, że będzie to ulga dla mieszkańców naszego regionu i dla wszystkich, którzy zmierzają na południe. Mam nadzieje, że do końca 2023 roku trasa S7 zostanie otwarta od Krakowa do Warszawy i dalej, z Warszawy do Gdańska” – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na otwarciu odcinka trasy S7 Widoma – Szczepanowice.

Nowa trasa posiada dwie jednie, pod dwa pasy ruchu w każdą stroną z pozostawioną rezerwą na trzeci pas. Wybudowano dwa węzły: Szczepanowice i Widoma, 10 wiaduktów, a także przejścia dla zwierząt, przejazdy gospodarcze i estakadę o długości ponad 680 metrów nad linią kolejową, drogami powiatowymi oraz rzeką Szreniawą.

Źródło: Szybciej z Krakowa do Warszawy. Otwarto nowy odcinek drogi ekspresowej S7 [ZDJĘCIA]