tdp

i

Autor: Maciej Uszko

Finał Tour de Pologne ponownie w Krakowie. Nowa umowa na organizację wyścigu

2023-05-30 11:13

Tegoroczna 80. edycja największej kolarskiej imprezy w Polsce - Tour de Pologne - zakończy się w Krakowie. Meta wyścigu ponownie zlokalizowana będzie przy krakowskich Błoniach. To trzeci rok z rzędu, gdy finisz i ceremonia medalowa touru odbędą się w stolicy Małopolski.

Ostatni etap 80. Tour de Pologne rozegrany zostanie 4 sierpnia.

- Krakowski odcinek trasy jest już mniej więcej znany. Zawodnicy wjadą do miasta od strony Śląska, ponieważ ostatni etap rozpocznie się w Zabrzu. Kolarze pojadą odremontowaną ulicą Królowej Jadwigi, następnie niewielkim fragmentem Alei Trzech Wieszczów, wokół Błoń wykonają dwie pętle i wpadną na metę, która zlokalizowana będzie przy stadionie Cracovii - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Tour de Pologne będzie obecny w Krakowie co najmniej do 2026 roku. Miasto zawarło właśnie nową, dwuletnią umowę z organizatorem wyścigu.

- Każdy wyścig kolarski to są wielkie emocje sportowe, duże przeżycie dla kibiców, ale również promocja miast i miejsc, gdzie jest rozgrywany. My, jako organizator, też zawsze szukamy miejsc historycznych, aby poprzez sport je pokazywać. A Kraków jest perełką Polski, miastem znanym na całym świecie - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Głównemu wyścigowi w Krakowie towarzyszyć będzie miasteczko kolarskie oraz zawody dla dzieci i młodzieży. 80. Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu.

Sonda
Ogladasz Tour de Pologne w telewizji lub na żywo w swojej miejscowości?
Start 7. etapu Tour de Pologne w Skawinie
Źródło: Finał Tour de Pologne ponownie w Krakowie. Nowa umowa na organizację wyścigu