Górale planują na 10 kwietnia najazd na Warszawę. Mają też prezent dla Jarosława Kaczyńskiego

2021-04-07 16:13 nm
ciupaga
Autor: Pixaby

Wolni Przedsiębiorcy z Podhala planują wybrać się w najbliższy weekend do Warszawy, by pokazać swoje niezadowolenie w sprawie decyzji o przedłużeniu lockdownu. Chcą wręczyć prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu "ciupagi hańby". Przypomnijmy, że ten będzie obowiązywać co najmniej do niedzieli, 18 kwietnia. Nie wiadomo jednak, jakie obostrzenia po tej dacie zostaną poluzowane

W środę, 7 kwietnia w Zakopanem odbywała się konferencja prasowa Wolnych Przedsiębiorców. Wzięła w niej udział także posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak. Przedsiębiorcy dosadnie wyrazili swoje niezadowolenie w sprawie przedłużenia lockdownu w Polsce. Uważają, że zakaz prowadzenia działalności jest niezgodny z konstytucją.

Raport z Anteny godz. 10

To, co się dzisiaj w naszym kraju dzieje jest nieprawdopodobne. Ceny wszystkiego szybują do góry, paliwo sięga rekordowych kwot, zabrania nam się uczciwego zarobku i zostawia nas znowu bez pomocy. Trwa to już praktycznie trzynasty miesiąc - mówi Gerard Wolski, przedsiębiorca z Zakopanego, reprezentujący Wolnych Przedsiębiorców.

Polscy przedsiębiorcy oczekiwali od rządu dobrych rozwiązań, dobrych decyzji, które pozwolą przetrwać ten kryzys. Tymczasem państwo w sposób bezprawny zamraża kolejne sektory gospodarki - podkreśla Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka z Koalicji Obywatelskiej, która wspiera przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy zapowiedzieli, że 10 kwietnia udadzą się do Warszawy, by zaprotestować przeciwko decyzjom rządu.

10 kwietnia jedziemy do Warszawy. Parę tygodni temu pan prezydent uciekł przed nami. Teraz jedziemy z kolejnymi prezentami do Warszawy. Tym razem będziemy starać się dostarczyć prezent dla pana prezesa Kaczyńskiego - dodaje Wolski.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Górale planują na 10 kwietnia najazd na Warszawę. Mają też prezent dla Jarosława Kaczyńskiego
Nasi Partnerzy polecają