Kraków: kobieta na spacer wyszła z... gołębiami!

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Kraków: kobieta na spacer wyszła z... gołębiami!

Kraków: kobieta na spacer wyszła z... gołębiami! Nie uwierzysz, gdzie je trzymała!

2021-10-20 11:00

Niecodziennie dochodzi do takich interwencji w Krakowie. Straż Miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące przetrzymywania kilku gołębi. Ich właścicielka tłumaczyła, że... wyszła z nimi na spacer. Jak zakończyła się ta akcja?

Wspomniana interwencja miała miejsce we wtorek, 19 października. Straż Miejska Krakowa otrzymała zgłoszenie, że kilka gołębi jest przetrzymywanych w reklamówkach na Plantach. Obok nich miała znajdować się starsza kobieta.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli staruszkę siedzącą na ławce. Obok niej leżały trzy duże, plastikowe torby zamknięte klamerkami. Wewnątrz nich znajdowały się gołębie.

"Portrety Krakowian" - wystawa obrazów Leszka Sobockiego w Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Pytana o powód przetrzymywania zwierząt, staruszka zapewniała, że jakiś czas temu zabrała je z Dworca Głównego, by się nimi zaopiekować. Dodała też, że ptaki mieszkają z nią w mieszkaniu, ale dziś postanowiła zabrać je na spacer.

Gołębie wyglądały na zaniedbane. Straż Miejska chciała przekazać ptaki specjalistom z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Kobieta jednak się nie zgodziła. Sprawą zajęła się więc policja.

Źródło: Kraków: kobieta na spacer wyszła z... gołębiami! Zwierzęta przetrzymywane były w torbie