Kraków: Poszukiwany listem gończym ma odbyć karę… 6 dni więzienia. Internauci nie dają wiary

Kraków: Poszukiwany listem gończym ma odbyć karę… 6 dni więzienia. Internauci nie dają wiary
Autor: Małopolska Policja

Małopolska policja w oficjalnym komunikacie poinformowała o poszukiwaniach 30-latka z Krakowa, za którym wydano list gończy. Mężczyzna, zgodnie z informacjami ma pójść do więzienia na… sześć dni. Internauci nie dają wiary i komentują sprawę.

Kogo poszukuje policja?

Małopolska policja na swojej oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych poinformowała o poszukiwaniach 30-letniego Patryka Golenia. Mężczyzna jest poszukiwany na podstawie listu gończego przygotowanego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy.

List, zgodnie z zaleceniami jest rozpowszechniany przez policję w środkach masowego przekazu. Z informacji podanych przez służby wiemy, że krakowianin ma odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze… sześciu dni. 30-latek jest poszukiwany za to, że nie wskazał osoby, której powierzył swój samochód do kierowania lub używania w oznaczonym czasie.

- Nie no, co to się wyprawia w tym kraju – komentuje jedna z internautek.

- Zamiana grzywny na areszt. Nic nowego. Ciężko było parę złotych zapłacić, to będzie miał darmowe wakacje – komentuje inny.

- No i co z tego? Nie wskazał to dostał grzywnę. Nie zapłacił grzywny, to zamienili mu to na areszt. Tak to jest, drodzy ignoranci – czytamy.

Zgodnie z art. 96 § 3 Kodeksu wykroczeń karze grzywny podlega ten, "kto wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie”.

Zastosowanie przepisu ma miejsce na przykład wtedy, kiedy fotoradar zarejestruje przekroczenie prędkości, numery rejestracyjne pojazdu, ale niewyraźnie uchwyci twarz samego kierowcy. Wówczas Inspekcja Transportu Drogowego wzywa właściciela pojazdu do wskazania, kto siedział wówczas „za kółkiem”.

- Kierowcy podkreślali, że oznacza to ustawowy nakaz albo obciążania samego siebie, albo też donoszenia na najbliższych. Często odmawiali odpowiedzi na takie zapytania – możemy przeczytać na stronie internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Policja poinformowała także, że wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanego powinny być kierowane do Komisariatu Policji III w Krakowie pod nr. tel: 47 83 52 912.

22-latek spieszył się na imprezę. Miał na liczniku 213 km/h

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki
Źródło: Kraków: Poszukiwany listem gończym ma odbyć karę… 6 dni więzienia. Internauci nie dają wiary
Nasi Partnerzy polecają