Kraków: rusza remont ul. Teligi. Utrudnienia potrwają cztery miesiące

2023-02-05 16:37 nm
Remont ul. Teligi potrwa do końca maja
Autor: ZDMK Remont ul. Teligi potrwa do końca maja

W poniedziałek, 6 lutego ruszają prace na ul. Teligi w Krakowie. Jak podaje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prace potrwają aż do końca maja. A to oznacza cztery miesiące utrudnień dla kierowców. Koszt prac na ul. Teligi to ponad siedem milionów złotych.

Wielkie utrudnienia na południu Krakowa. Rusza remont ul. Teligi

W poniedziałek, 6 lutego planowe jest rozpoczęcie remontu ul. Teligi. Planowane - bo jak podkreślają urzędnicy - wszystko zależeć będzie od warunków atmosferycznych. Modernizacją objęta będzie cała ulica wraz z chodnikami.

Jak czytamy w komunikacie, w pierwszej kolejności drogowcy zajmą się pracami brukarskimi, od ul. Jerzmanowskiego, w kierunku ul. Wielickiej – w tym czasie pojawią się ograniczenia w parkowaniu oraz lokalne zwężenia. W ostatnim etapie nastąpi wymiana nawierzchni – wprowadzony zostanie wówczas ruch wahadłowy. Szczegóły przekażemy w osobnym komunikacie.

Prace na ul. Teligi mają potrwać do końca maja. Jak zaznacza ZDMK, koszt to ponad siedem milionów złotych.

Zadanie jest realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Krakowska "betonoza" bezlitosna dla zieleni! Te zdjęcia to najlepszy dowód

Kładka nad fosą zostanie wyremontowana.
Źródło: Kraków: rusza remont ul. Teligi. Utrudnienia potrwają cztery miesiące
Nasi Partnerzy polecają