Grzebowisko

i

Autor: UMK Wizualizacja grzebowiska, które miało powstać na terenie Olszanicy

Kraków: Zła informacja dla właścicieli zwierząt. Na grzebowisko będzie trzeba poczekać

2021-05-25 7:11

Planowane grzebowisko nie powstanie w Olszanicy. Projekt cmentarza dla zwierząt zablokował przyjęty przez radnych plan zagospodarowania przestrzennego. Inwestycje na podstawie umowy z miastem miał zrealizować Uniwersytet Rolniczy na swoim terenie.

- W związku z podjęciem uchwały dotyczącej uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Olszanica", który wyklucza w tym miejscu powstanie cmentarza dla zwierząt, jesteśmy zmuszeni odstąpić od jego budowy. Niestety obecnie nie posiadamy innych działek, na których mogłoby powstać grzebowisko - mówi Izabella Majewska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego. 

Krakowska Farma Miejska

Informację o rezygnacji z budowy grzebowiska na terenie Olszanicy z wielką radością przyjęli okoliczni mieszkańcy. Inwestycja w przeszłości spotkała się z licznymi protestami lokalnej społeczności.

- Teraz urzędnicy po raz kolejny muszą znaleźć lokalizację dla grzebowiska - mówi radna Małgorzata Jantos, która zaproponowała władzom miasta powstanie cmentarza dla zwierząt przy ulicy Dymarek. - Usiłowałam znaleźć na tych miejscach poprzemysłowych w Hucie odpowiedniego miejsca. Korespondencja kwitnie i mam nadzieję, że w końcu te rozmowy przekształcą się w fakt dokonany i znajdziemy odpowiednie miejsce - dodaje radna Jantos. 

Dyskusja na temat powstania w Krakowie pierwszego grzebowiska trwa od ponad 10 lat. W tym czasie władze miasta poważnie rozważały już cztery lokalizacje cmentarza dla zwierząt, żadnej z tych inwestycji nie udało się zrealizować.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Źródło: Kraków: Zła informacja dla właścicieli zwierząt. Na grzebowisko będzie trzeba poczekać