Plac Biskupi

i

Autor: Kuba Kusy

Mieszkańcy mogą korzystać z wyremontowanego pl. Biskupiego

2022-02-01 21:26

Po trzech latach remontu mieszkańcy mogą korzystać z odnowionego pl. Biskupiego. Skwer, który kiedyś zajmowały samochody nabrał zupełnie nowego charakteru. Pojawiły się fontanna, niewielki plac zabaw dla dzieci i dodatkowe oświetlenie. Na takie efekty mieszkańcy musieli czekać dużo dłużej, niż początkowo zakładano, bo inwestycja od samego początku przebiegała z mnożącymi się w nieskończoność problemami.

Najpierw wydłużyły się prace związane z wymianą podziemnych instalacji. Później pojawiły się kłopoty z nierzetelnym wykonawcą.

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o zakończeniu remontu placu Biskupiego:

Próbowaliśmy sugerować pierwotnemu wykonawcy, w jaki sposób prowadzić te prace, przedłużaliśmy terminy i braliśmy za dobrą monetę harmonogramy, które przedstawiał, a jednocześnie sam ich nie dotrzymywał. W związku z czym, trzeba było usunąć wykonawcę i poszukać nowego. Gdy już się to udało, prace nabrały bardzo dobrego tempa - relacjonuje Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. 

Barbara Zarzycka-Rzeźnik, radna dzielnicowa i mieszkanka Placu cieszy się ze szczęśliwego zakończenia sprawy. Przyznaje jednak, że nie wszyscy są zadowoleni z efektów przebudowy.

A to za dużo ławek, mówią jedni. Drudzy, nareszcie są ławki, będzie można gdzie usiąść. A to za dużo betonu, a na części gdzie był parking mamy zieleń, której nie było, a to plac zabaw i hałasujące dzieci, a płyty dlaczego niebieskie, a nie białe. Jedni się cieszą, inni narzekają, nie można dogodzić każdemu - zżyma się.

Przyznaje jednak, że pojawił się poważny problem z nową organizacją ruchu. 

Przedstawiciele Miejskiego Inżyniera Ruchu zapewniali, że to uspokoi ruch. No to uspokoiło. Dzisiaj był pierwszy dzień przywrócenia ruchu i spowolniło do zera, bo korek był od Krowoderskiej do Asnyka, bo tak są zaparkowane samochody, że ciut szerszy po prostu nie przejedzie - mówi.

Michał Pyclik z Zarządu Dróg tłumaczy, że rozwiązania są dwa. 

Albo zostawiamy tak jak jest, mamy więcej miejsc parkingowych i kierowcy dostosowują się parkując poprawnie, albo też rozwiązanie, które eliminuje blokowanie samochodów, ale też sporo miejsc postojowych. Myślę, że ten plac jest dopiero oddawany i kierowcy muszą się przyzwyczaić - tłumaczy.

Ziści się koszmar? Jasnowidz Jackowski miał wizję

Czy możesz mieć zespół lęku uogólnionego?

Pytanie 1 z 7
Jak często w ciągu ostatnich dwóch tygodni czułeś się zdenerwowany lub spięty?
Źródło: Mieszkańcy mogą korzystać z wyremontowanego pl. Biskupiego