Nietypowa kolizja w Olkuszu. Kobieta zatrzymała swój samochód na barierkach w przejściu podziemnym

i

Autor: Małopolska Policja Nietypowa kolizja w Olkuszu. Kobieta zatrzymała swój samochód na barierkach w przejściu podziemnym

Nietypowa kolizja w Olkuszu. Kobieta zatrzymała swój samochód na barierkach w przejściu podziemnym

2021-10-05 15:37

Do nietypowej kolizji doszło w miniony poniedziałek w Olkuszu. 33-latka nie zapanowała nad pojazdem, zjechała do przejścia podziemnego i zatrzymała się na barierkach. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5.10) po godzinie 2.00, olkuska policja interweniowała wobec kierującej Land Roverem, która spowodowała kolizję drogową. Kobieta zjechała do przejścia podziemnego i zatrzymała się na barierkach. W samochodzie podróżował z nią pasażer. Kierująca była trzeźwa, co potwierdziło badanie przeprowadzone przez policjantów. Swoje zachowanie tłumaczyła zmęczeniem i brakiem umiejętności jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie kierującej za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 33-latce grozi grzywna w wysokości do 5000 zł i utrata prawa jazdy.

Podejrzany o zabójstwo został przesłuchany.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze zwłaszcza po zmroku, kiedy w znacznym stopniu ograniczona jest widoczność. O skutkach zmęczenia, które towarzyszą kierowcy na drodze, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Są one przyczyną kolizji i wypadków drogowych. Dlatego, za kierownicę wsiadaj wypoczęty i nie przeceniaj swoich umiejętności, bo takie zachowanie może zakończyć się poważnymi konsekwencjami.

Źródło: Nietypowa kolizja w Olkuszu. Kobieta zatrzymała swój samochód na barierkach w przejściu podziemnym