Po wieczornych nawałnicach pracowita noc dla krakowskich służb. Ruch tramwajów w mieście przywrócony

i

Autor: Pixabay Po wieczornych nawałnicach pracowita noc dla krakowskich służb. Ruch tramwajów w mieście przywrócony

Po wieczornych nawałnicach pracowita noc dla krakowskich służb. Ruch tramwajów w mieście przywrócony

2021-06-23 10:52

Po wieczornej nawałnicy, która we wtorek przeszła nad Krakowem służby miały pracowitą noc. Jak podało Miejskiej Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jeszcze w nocy przywrócono ruch tramwajowy m.in. na Rondzie Mogilskim, alei Jana Pawła II, alei Solidarności, do Nowego Bieżanowa i Cichego Kącika. Strażacy wzywani byli w Małopolsce 534 razy.

"Nie ma już utrudnień – autobusy i tramwaje w środę od rana kursują normalnie. Ostatnie z utrudnień spowodowanych intensywnymi opadami deszczu udało się usunąć po godzinie 6 rano, kiedy wznowiono kursowanie tramwajów przez ul. Ujastek Mogilski" – powiedział PAP rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk. Minionej doby strażacy wzywani byli w Małopolsce 534 razy. Najwięcej zgłoszeń, bo aż 413 – strażacy odebrali w Krakowie i pow. krakowskim. Za to w Myślenicach było ich już 20. W Wadowicach - 26, Proszowicach – 38. Interwencje były związane z usuwaniem połamanych gałęzi, zatkanych i niedrożnych przepustów, zalanych piwnic i garaży. Nikt nie został poszkodowany.

"Wypompowywaliśmy wodę z piwnic Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie. Najbardziej poszkodowana została Nowa Huta oraz wschodnia część gminy Kocmyrzów – Luborzyca. […] Sytuacja była bardzo gwałtowna i dynamiczna. Zdarzało się, że ktoś po godzinie od pierwszego telefonu do nas odwoływał prośbę o interwencję, bo woda odpadała. Teraz ewidencjonujemy nocne zdarzenia, pojawiają się jeszcze pojedyncze zgłoszenia" – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Do Hali EXPO Kraków wracają sztandarowe wydarzenia organizowane przez Targi w Krakowie

Przepompownie pracowały na maksymalnych obrotach

Przepompownie ścieków w Krakowie pracowały na maksymalnych obrotach, a niektóre z obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych były pozbawione zasilania. Jak podało biuro prasowe wojewody, z danych Tauron Dystrybucja wynika, że rano prądu pozbawionych było wciąż ok. 3 tys. odbiorców w Małopolsce, najwięcej w Krakowie oraz gminach Mogilany, Kocmyrzów-Luborzyca i Igołomnia-Warzeńczyce. Rzeczniczka prasowa wojewody Joanna Paździo podała, że w wyniku ulewy stan ostrzegawczy przekroczyła w Krakowie rzeka Dłubnia, a alarmowy potok Rozrywka. Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i gradem, którym może towarzyszyć silny wiatr

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?
Sonda
Co myślisz o budowie premetra w Krakowie?
Źródło: Po wieczornych nawałnicach pracowita noc dla krakowskich służb. Ruch tramwajów w mieście przywrócony