Policja zatrzymała uczestników nielegalnych rajdów. Posypały się mandaty, zatrzymano dowody rejestracyjne

2021-09-14 14:19 nm
Uczestnicy nielegalnych wyścigów zatrzymani
Autor: Małopolska Policja Uczestnicy nielegalnych wyścigów zatrzymani

Małopolscy policjanci interweniowali w sprawie nielegalnych wyścigów, jakie odbywały się pod Krakowem. Przeprowadzono prawie 80 kontroli drogowych, wylegitymowano prawie 120 osób. Posypały się mandaty, zatrzymano też 11 dowodów osobistych.

Mieszkańcy Brzegów w woj. małopolskim regularnie alarmowali policję o nielegalnych wyścigach, które miały rozgrywać się w ich miejscowości. Kilkadziesiąt samochodów zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą. Część kierowców urządzała wyścigi "na czas", łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie na drodze.

Raport z Anteny 14.09

Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić tam interwencję. Mundurowi przeprowadzili 78 kontroli drogowych, podczas których wylegitymowali 117 osób. Policjanci ujawnili 54 wykroczenia w tym 20 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W przypadkach odmowy przyjęcia mandatu sprawy kierowano do sądu.

Do sądu trafi też sprawa osoby, która prowadziła pojazd mimo cofniętych uprawnień. W trakcie działań zatrzymano też 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów.

Źródło: Policja zatrzymała uczestników nielegalnych rajdów. Posypały się mandaty, zatrzymano dowody rejestracyjne