Łódzkie. Śmiertelny wypadek koło Tomaszowa Mazowieckiego. 60-latek potrącony przez samochód

2021-09-20 7:56 fed
Wypadek na S19. W Stobiernej zderzyły się trzy samochody! Utrudnienia
Autor: podkarpacka policja Wypadek na S19. W Stobiernej zderzyły się trzy samochody! Utrudnienia

Tragiczny wypadek koło Tomaszowa Mazowieckiego. Nie żyje 60-letni mężczyzna, który został potrącony przez przejeżdżający samochód.

Wypadek miał miejsce w sobotę, 18 września, o godzinie 20.00 na drodze powiatowej w miejscowości Wólka Krzykowska w gminie Ujazd.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierujący samochodem BMW na nieoświetlonym odcinku drogi podczas opadów deszczu potrącił idącego jezdnią 60-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego - czytamy w komunikacie. - Na skutek wypadku pieszy zginął na miejscu.

Jak ustalili funkcjonariusze drogówki, kierujący był trzeźwy.

- Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych - relacjonują. - Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniali funkcjonariusze z tomaszowskiej komendy powiatowej policji.

Policjanci przypominają – zbliża się sezon jesienny. Wcześniej zapada zmrok, pojawiają się mgły i opady deszczu. Wszystko to znacząco pogarsza widoczność. Noszenie odblasków po zmroku to nie tylko realizacja wymogów prawa, lecz czasami jedyna szansa, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Dzięki elementom odblaskowym kierowca widzi pieszego dużo wcześniej i ma czas aby odpowiednio zareagować. Gdy pieszy jest niewidoczny, kierowca nie zdąży go ominąć. Niestety w zderzeniu z pojazdem pieszy jest bez szans.

My ze swojej strony przypominamy również kierowcom, by - w każdej sytuacji, a zwłaszcza przy pogorszonej widoczności - pamiętali o przestrzeganiu ograniczenia prędkości i ostrożnej jeździe.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!
Źródło: Łódzkie. Śmiertelny wypadek koło Tomaszowa Mazowieckiego. 60-latek potrącony przez samochód