Powodem spowolnienia m.in. epidemia. - Główny wykonawca robót budowlanych zgłaszał nam zakażenia koronawirusem i braki w personelu. Chodzi też o kłopoty w dostawach materiałów - mówi Dariusz Baran, kierownik planowania i rozliczania inwestycji szpitala.
Ukończenie inwestycji opóźni się o kilka miesięcy. - Do końca września zakończymy prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz. Do końca roku planujemy budynek wyposażyć i rozliczyć projekt - tłumaczy kierownik Baran.
Przypomnijmy, że projekt zakłada kompleksowy i pierwszy od dekad remont zabytkowego majątku po Dawnym Szpitalu Żydowskim.
W budynku powstanie m.in. szkoła rodzenia czy Centrum Nowego Życia. Projekt zakłada też utworzenie bazy hostelowej dla rodziców małych pacjentów oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Jana Bożego, a także otwartą dla turystów Izbę Pamięci po Dawnym Szpitalu Żydowskim.
Do zabytkowej części dobudowany został również nowy lokal. - Przeznaczymy tę przestrzeń na cele szkoleniowo-konferencyjne na potrzeby szpitala, ale i miasta - wyjaśnia Baran.
Otwarcie dla pacjentów i zwiedzających planowane jest na początek 2022 roku.
Koszt inwestycji to 13 milionów złotych. Projekt finansowany jest z funduszy unijnych, budżetu województwa lubelskiego i źródeł własnych szpitala.
WIĘCEJ NA TEN TEMAT W REPORTAŻU O HISTORII SZPITALA ŻYDOWSKIEGO:
Źródło: Remont Szpitala Jana Bożego. Opóźnienia i nowe plany