Hulajnoga elektryczna.

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Hulajnoga elektryczna.

Po pijaku wiozła przez miasto koleżankę na hulajnodze... Potem nie była wstanie dmuchnąć w alkomat

2021-07-19 13:11

Od 20 maja obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego związane z poruszaniem się hulajnogą elektryczną. Zgodnie ze zmianami, kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Nie zorientowana w przepisach okazała się 19-latka, która będąc kompletnie pijaną postanowiła przewieźć hulajnoga o dwa lata starszą koleżankę.

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem 19-latki kierującej hulajnogą doszło w ubiegły czwartek (15 lipca) po godzinie 2 w nocy w rejonie skrzyżowania ul. Pstrowskiego z ul. Sikorskiego w Olsztynie. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej z udziałem jednośladu, w którym udział brały dwie kobiety.

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia hulajnogą poruszały się dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat. Za kierownicą stała kompletnie pijana 19-latka, która nie była w stanie dmuchnąć w policyjny alkomat, dlatego mundurowi zlecili pobranie krwi do analizy pod kątem zbadania stężenia alkoholu w organizmie młodej kobiety - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Wywróciły się na hulajnodze. Były pijane

Ostatecznie 19-latka przewieziona została na obserwację do szpitala. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń i skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Już wkrótce nastoletnia dziewczyna odpowie za kierowanie hulajnoga elektryczną w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci przypominają o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą każdego środka transportu. - Pamiętajcie, że na drodze nie jesteśmy sami i że za każdym razem odpowiadamy za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje podkom. Rafał Prokopczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Który z polskich klubów dojdzie najdalej w Lidze Konferencji Europy?
Źródło: Olsztyn. Pijana nastolatka przewróciła się pędząc HULAJNOGĄ. Wszystko nagrały kamery