225 betonowych koszy trafi na poznańskie ulice. Gdzie zostaną ustawione?

Kolejne kosze betonowe trafią na poznańskie ulice
Autor: ZDM Poznań Kolejne kosze betonowe trafią na poznańskie ulice

Kolejnych 225 betonowych koszy na śmieci już wkrótce zostanie ustawionych na poznańskich ulicach. Dokładne lokalizacje są uzgadniane z lokalnymi radami osiedla.

Na zakup zdecydowały się osiedla położone dalej od centrum Poznania, czyli: Antoninek - Zieliniec - Kobylepole, Fabianowo - Kotowo, Główna, Piątkowo Północ (wcześniej Jana III Sobieskiego i Marysieńki), Kiekrz, Krzesiny - Pokrzywno - Garaszewo, Krzyżowniki - Smochowice, Podolany, Strzeszyn, Szczepankowo - Spławie - Krzesinki i Umultowo.

Nowe kosze będą montowane głównie wzdłuż chodników szczególnie uczęszczanych przez pieszych i spacerowiczów np. wyprowadzających swoje psy.

Zakup koszy został sfinansowany ze środków, które do swojej dyspozycji mają lokalne samorządy. To także one wskazują lokalizacje na ich ustawienie. Część koszy trafi w zupełnie nowe miejsca, a część zastąpi stare i zniszczone pojemniki, które nie nadają się już do użytku.

Każdego roku Zarząd Dróg Miejskich, we współpracy z radami osiedli, montuje przy ulicach kilkaset koszy na śmieci. Jest to jeden z elementów naszego wspólnego dbania o czystość w pasie drogowym. Na osiedlach oddalonych od centrum miasta kosze opróżniane są trzy razy w tygodniu. Przepełnione pojemniki można zgłaszać mailowo: [email protected] lub telefonicznie w godzinach prac Zarządu pod numerem: 61 64 77 231.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Co pamiętasz z podstawówki? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Bitwa pod Grunwaldem odbyła się w roku?
Źródło: 225 betonowych koszy trafi na poznańskie ulice. Gdzie zostaną ustawione?
Nasi Partnerzy polecają