Protest pracownic poznańskich żłobków! Domagały się podwyżek! [GALERIA]

2021-06-14 17:15

Poznańskie żłobianki domagają się podwyżki! W związku z tym przed urzędem miasta odbył się protest pracownic żłobków.

Ponad trzydziestka protestujących pracownic poznańskich żłobków zebrała się pod urzędem miasta, gdzie domagała się podwyżki pensji od prezydenta Jaśkowiaka. Protestujące kobiety przyniosły ze sobą transparenty, bębny i megafony. Wszystko, by zwrócić uwagę urzędników na ich trudną sytuację.

Wstydzę się powiedzieć, że mieszkam w mieście, gdzie wszystko ważne jest i wygląda pięknie. Archeologia, nowe drogi! Opieka dzieci jest jednak na ostatnim planie!

mówi Katarzyna Korcz, pracownica jednego z poznańskich żłobków. Obecnie żłobianki zarabiają około dwóch i pół tysiąca złotych na rękę. Chcą podwyżki o 1250 złotych.

Nie mamy zabawek od trzech lat, a co dopiero mówić o naszych pensjach! Walczymy dziesięć lat! Już mi się rzygać chce! stoimy pod tym budynkiem i prosimy o jałmużnę. Dają nam sto złotych brutto. Co ja mam kurna z tym zrobić?

Przedstawiciele urzędu nie wyszli do protestujących przy placu Kolegiackim kobiet. Zastępca prezydenta, Jędrzej Solarski, powiedział nam jednak, że nowe progi podatkowe oraz pandemia zmniejszyły wpływy w kasie miasta. Zdaniem zastępcy prezydenta to nie koniec problemów.​

Słyszymy o "Nowym Ładzie", który spowoduje, że część osób będzie zarabiała więcej - emeryci i renciści. Spowoduje to jednak kolejną dziurę w naszym budżecie, a podwyżka dla wszystkich pracowników podlegającym prezydentowi miasta Poznania to jest około 17 milionów złotych.

Urząd miasta zapewnia, że rozmowy z pracownicami żłobków trwają. Jednak nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zwiększą się ich zarobki.

Czy będą zmiany w oświacie?
Tak Miss Euro kibicuje Polakom w Rosji
Źródło: Protest pracownic poznańskich żłobków! Domagały się podwyżek! [GALERIA]