centrum rehabilitacji

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Będzie szpital tymczasowy. Radni zgodzili sie na podpisanie umowy.

2021-01-26 16:05

Radni dali zielone światło do podpisania umowy między miastem a spółką skarbu państwa, która ma przygotować szpital tymczasowy. Teraz Totalizator sportowy może przystąpić do organizowania miejsc w Radomskim Centrum Rehabilitacji

Negocjacje dotyczące powstania szpitala tymczasowego były długie ale zakończone sukcesem. Udało się ustalić treść umowy pomiędzy szpitalem a Totalizatorem Sportowym- spółką skarbu państwa, która odpowiada za sfinansowanie przedsięwzięcia. Zgodnie z założeniami w Radomiu powstanie 100 miejsc dla pacjentów z COVID-19 w tym 20 dla osób potrzebujących respiratora.

- Mam nadzieję, że szybko podpiszemy umowę z Totalizatorem Sportowym i spółka zorganizuje 100 miejsc dla chorych z COVID19. Nie ukrywam, że chcemy by prace rozpoczęły się w Zakładzie Rehabilitacji gdzie ma być 20 miejsc respiratorowych. Mamy nadzieję, że te miejsca nigdy nie będą potrzebne. 80 łóżek będzie zlokalizowanych w nowym pawilonie Centrum Rehabilitacji. Po szybkim zakończeniu pandemii w Polsce będziemy mogli wrócić do funkcjonowania tam rehabilitacji. My jako szpital mamy teraz przekazać pomieszczenia i współpracować ze spółką w realizacji tej decyzji. Mamy dać wytyczne w sprawie potrzebnego sprzętu jak to ma wyglądać i zorganizować prace - mówi Jerzy Zawodnik wiceprezydent Radomia.

Zgodnie z porozumieniem szpital tymczasowy będzie tak zwanym szpitalem pasywnym. Pacjenci pojawią się tam, jeśli drastycznie wzrośnie liczba chorych na COVID-19.