biblioteka radom

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

"Mała książka - Wielki cżłowiek" - Akcja wciąż trwa !

2022-01-10 14:26

Miejska książnica zachęca najmłodszych radomian do czytania. Placówka wciąż prowadzi ogólnopolską akcję „Mała książka – wielki człowiek”, której zadaniem jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków.

Akcja trwa od października 2020 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszy Radomian. Teraz do udziału w akcji zapraszane są dzieci z roczników 2016 do 2019. Mówi Marta Trojanowska z biblioteki głównej

Każde dziecko, które odwiedzi naszą bibliotekę i zgłosi chęć udziału w akcji, otrzyma w prezencie książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

"Mała Książka - wielki człowiek" ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w radomskiej bibliotece
Źródło: "Mała książka - Wielki człowiek" - Akcja wciąż trwa !