Camasutra zdobyła to, o czym inni marzą. „Należało Ci się”

i

Autor: Instagram.com/camasutramusic Camasutra zdobyła to, o czym inni marzą. „Należało Ci się”

Camasutra zdobyła to, o czym inni marzą. „Należało Ci się”

2022-08-08 11:13

Zespół Camasutra, którego liderką jest Małgorzata Główka ma mnóstwo powodów do świętowania. Formacja disco polo odniosła ogromny sukces, który został uhonorowany poważną nagrodą. Dla wielu artystów to marzenie. Formacja Camasutra została doceniona przez fanów, dzięki którym na jej konto powędrowały poczwórna i podwójna platyna. Za jakie piosenki?

Camasutra, to jedna z tych formacji disco polo, na której piosenki trzeba czekać długo. Liderka grupy Małgorzata Główka nie nagrywa co miesiąc nowego kawałka, dlatego każda nowość jest wyczekiwana przez fanów z niecierpliwością. W lipcu Camasutra i Rodrigo Massa stworzyli wakacyjny hit, który ma szanse wyjść poza Polskę. Utwór „Poczuj bicie serca” już podbija sieć, ale na wypróżnienia od Związku Producentów Audio-Video (ZPAV) jeszcze poczekamy. Które single Camasutry zdobyły nagrody?

ZOBACZ TEŻ: Camasutra pokazała intymne chwile z mężem. Małgorzata Główka wyznała też, że bez tego nie wyobraża sobie poranka! 

Camasutra z poczwórną i podwójną platynową płytą. Za jakie piosenki?

Camasutra została nagrodzona poczwórną platynowa płytą za utwór pod tytułem „Tego chcesz” z 2017 roku. Natomiast podwójną platyną pokrył się singiel, który także pochodzi z 2017 roku i nosi tytuł „Porwij mnie”. Zespół pochwalił się nagrodami w mediach społecznościowych. Fani ślą gratulacje.

NIE PRZEGAP: Camasutra i Rodrigo Massa to najlepszy duet? Piosenka „Poczuj bicie serca” to wakacyjny sztos!

- Gratulacje, jesteście najlepsi!

- Jesteście niesamowici, należy wam się ta nagroda i oby tak dalej.

- Bo Gosia śpiewa najpiękniej! Należało Ci się! - komentują internauci.

Platynowa płyta. Co to za wyróżnienie? Ile trzeba sprzedać płyt?

Platynowa płyta podobnie jak złota i diamentowa to nagrody za sprzedane płyty przyznawane przez Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). W związku z ogólnym spadkiem sprzedaży albumów w ostatnim czasie znacznie obniżono próg. Dziś, żeby otrzymać platynową płytę lub jej wielokrotność polski artysta musi sprzedać się w 30 tys. kopii, a zagraniczny w 20 tys. Złotą, platynową lub diamentowa płytę można dostać także za cyfrowe odtworzenia i pobrania utworu. Na platynę może liczyć artysta, który zarobił w ten sposób 40 tys. złotych. Wyróżnienie można otrzymać także za liczbę odtworzeń utworu w serwisie YouTube. Na platynę składa się 75 mln wyświetleń.

Słuchaczka VOX FM narysowała Pierwsza Zmianę! Pokaż na co Cię stać