Czadoman jednym z Mosznowładców. Wokalista disco polo przyłączył się do akcji Movember Polska 2021

i

Autor: Instagram.com/czadoman Czadoman jednym z Mosznowładców. Wokalista disco polo przyłączył się do akcji Movember Polska 2021

Czadoman jednym z Mosznowładców. Wokalista disco polo przyłączył się do akcji Movember Polska 2021

2021-11-02 10:50

Czadoman przyłączył się o tegorocznej akcji Movember Polska 2021. Razem z z muzykami m.in. z zespołu Piersi i Nocny Kochanek jako Mosznowładcy promują wśród mężczyzn dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Postał wyjątkowy utwór pod tytułem „Wszyscy za jednego".

Czadoman przyłączył się do szlachetnej akcji, która ma zachęcić mężczyzn do badań. Każdego roku u 2 tysięcy mężczyzn diagnozuje się raka jądra, a 5 tysięcy mężczyzn umiera na raka prostaty. Projekt Movember Polska zwraca także uwagę na problemy psychiczne – w 2020 roku 4386 mężczyzn popełniło samobójstwo. Statystki przerażają, ale jeśli zmieni się podejście – wszak badanie duszy i ciała to nie wstyd - i zamiast na leczenie postawimy na profilaktykę może być znacznie lepiej. Właśnie dlatego powstała Movember Polska. W edycję 2021 zaangażowali się polscy twórcy: Pawel Dudek czyli Czadoman, Cyber Marian i Michał Bańka (z kanału Baniak Baniaka), Krzysiek Sokołowski (z zespołu Nocny Kochanek), Adam Asanov (z zespołu Piersi),oraz Błażej Sobera (z zespołu Joe PalookaAmbasa). Ambasadorzy inicjatywy połączyli siły i stworzyli zespół o znaczącej nazwie Mosznowładcy.

ZOBACZ TEZ: Marcin Miller nagle odwołał koncerty! Co stało się z liderem grupy Boys?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Quiz. Tak to było w PRL – nasze najlepsze komedie

Pytanie 1 z 15
Serial „Alternatywy 4” miał swojego Dyzmę. Był nim:

Mosznowładcy z udziałem gwiazdy disco polo - Czadomana - nagrali piosenkę „Wszyscy za jednego". Rockowy kawałek namawia do korzystania ze wsparcia specjalistów od zdrowia w każdym aspekcie,- nieważne czy chodzi dolegliwości fizyczne, czy psychiczne. Utwór przypomina też o tym, jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka, że czasami wystarczy zwykła rozmowa. Zobacz teledysk na voxfm.pl.