Eurowizja 2022

i

Autor: Facebook @Eurowizja TVP Eurowizja 2022. Preselekcje - kto wystąpi?

Eurowizja 2022. Finał polskich preselekcji: Kiedy? Kto wystąpi, gdzie oglądać i jak głosować?

2022-02-19 11:58

Eurowizja 2022 odbędzie się 12 maja w Turynie, jednak już dziś – 19 lutego czekają nas wielkie emocje. Dowiemy się kto będzie reprezentował w tym konkursie Polskę. Kiedy i gdzie oglądać finał polskich preselekcji do Eurowizji 2022? Kto wystąpi i jak głosować na swojego faworyta? Sprawdź szczegóły dotyczące koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!".

Eurowizja 2022 dopiero za trzy miesiące, ale 19 lutego 2022roku dowiemy się, kto będzie reprezentował Polskę w Turynie. Polskie preselekcje odbędą się pod hasłem „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!". Podczas koncertu, który będzie można obejrzeć w TVP wystąpi dziesięciu artystów, którzy powalczą o głosy publiczności. Kiedy, o której godzinie, kto wystąpi i jak głosować? Sprawdź!

Eurowizja 2022 – polskie preselekcje. Kto wystąpi 19 lutego?

Eurowizja 2022 odbędzie się 12 maja w Turynie. 19 lutego podczas finałowego koncertu polskich preselekcji o występ w konkursie powalczy dziesięć osób, wybranych przez komisję konkursową spośród 150 nadesłanych zgłoszeń. Wśród artystów są m.in. Daria ze swoim hitem „Paranoia" czy Siostry Szlachta z piosenką „Drogowskazy”.  Konkurs poprowadzą: Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska oraz Małgorzata Tomaszewska. Za kulisami z kolei zobaczymy Aleksandra Sikorę oraz Marka Sierockiego.

ZOBACZ TEŻ: Poranne Wyjce i „Paranoia” po polsku czyli „Twoja Stara” znów się wkurza. Daria: „Żeby zaśpiewać tak publicznie, to trzeba mieć jaja"

Oto lista artystów, którzy wystąpią podczas finału polskich preselekcji na Eurowizję 2022:

  1. Kuba Szmajkowski – Lovesick
  2. Ania Byrcyn – Dokąd?
  3. Siostry Szlachta – Drogowskazy
  4. Lidia Kopania – Why Does It Hurt
  5. Karolina Stanisławczyk & Chika Toro – Move
  6. Karolina Lizer – Czysta woda
  7. Unmute – Głośniej niż decybele
  8. Emilia Dębska (Mila) – All I Need
  9. Krystian Ochman – River
  10. Daria – Paranoia

Eurowizja 2022. Polskie preselekcje: gdzie, kiedy i o której godzinie oglądać konkurs?

Koncert Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję już sobotę 19 lutego  2022. Będzie go można oglądać od godziny 20:00 w TVP 2 oraz TVP Polonia i online w TVP VOD. Konkurs zostanie podzielony na dwie godzinne części Pierwsza rozpoczyna się o 20:00 druga o  21:00.

NIE PRZEGAP: Że też Dżaro i Hanza na to nie wpadli. „Słysz Małaja” w wykonaniu Porannych Wyjców VOX FM poleca się na tłusty czwartek

Eurowizja 2022. Jak głosować w preselekcjach?

Podczas finału polskich preselekcji będzie można głosować na swojego faworyta dopiero, kiedy na scenie zaprezentują się wszyscy uczestnicy. Głosowanie potrwa jedynie 10 minut. Głosować można tylko w czasie zapowiedzianym przez prowadzących konkurs. Każdy z uczestników będzie  miał przypisany numer od 1 do 10 – głos SMS zawierający go będzie można wysłać na numer 7350 (cena: 3,69 zł z VAT). Nie będzie możliwości wysłania więcej niż jednego głosu z jednego numeru telefonu – SMS-y wysłane dodatkowo lub poza czasem nie będą i tak uwzględniane. O ostatecznych wynikach zadecydują jurorzy oraz widzowie. Jurorami będą: dziennikarz muzyczny i od zeszłego roku komentator Eurowizji Marek Sierocki, dyrektor programowy TVP Krystian Kuczkowski, wokalistka Halina Frąckowiak, dyrektor programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy oraz kompozytor Szymon Orłowski.

„Telewizja Polska urozmaiciła polskie preselekcje nowym systemem głosowania. Po zakończeniu głosowania widzów, ich wyniki zostaną zliczone i zamienione na udział procentowy. Każdy juror będzie miał tymczasem do rozdania 100 punktów, które może rozdzielić w dowolny sposób pomiędzy wszystkie piosenki, bez wyjątków. Suma ocen jury także zostanie zamieniona na udział procentowy. Połączenie głosów w stosunku 50/50 wskaże najpierw trójkę ścisłych finalistów. Prowadzący konkursu odczytają, kto zajął miejsca od 10. do 4., wymieniając też wyniki procentowe tych uczestników. Na wypadek remisu, decydują głosy jury" – informuje serwis eurowizja.org.

Poranne Wyjce - Polski Ład

QUIZ. Karnawałowy quiz muzyczny. Mega hity, ale pytania mogą mocno cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi zespół Boney M?