Roxaok i jej “Jes jes gut gut” – jeszcze podążanie za trendami, czy już promowanie patologii?

i

Autor: Screenshot TikTok/ roxaok Roxaok i jej “Jes jes gut gut” – jeszcze podążanie za trendami, czy już promowanie patologii?

Disco polo

Nowy utwór Roxaok z pewnością wywoła kontrowersje. “Jes jes gut gut” ociera się o promowanie patologii?

2023-06-15 16:25

Roxana, szerzej znana jako Roxaok, jest na dobrej drodze do spektakularnego sukcesu. Młoda wokalistka i TikTokerka doskonale wie, jak wykorzystać popularne trendy, by zdobyć wielką popularność. Pytanie tylko, jakim kosztem?

Roxaok była niegdyś tancerką w klubie Extazy, a następnie zaczęła podbijać TikToka (jej konto śledzi obecnie 2.1 mln osób) i próbować swoich sił w muzyce disco polo. To ostatnie wyszło jej zresztą nie najgorzej, bo kawałki “Nie kupuj mi drina” i “Rozpieszczona dama” okazały się sporymi hitami. A teraz nadchodzi kolejny…

CZYTAJ TAKŻE: Zapomnijcie o “Maju Maj”, nadchodzi czas “Walczę o Ciebie”. Magda Narożna nadciąga z kolejnym hitem?

Roxaok i jej “Jes jes gut gut” – jeszcze podążanie za trendami, czy już promowanie patologii?

Podczas jednego z koncertów Roxaok zaprezentowała swój nadchodzący utwór “Jes jes gut gut” (premiera o godz. 17:00 w dniu 15 czerwca), inspirowany popularnym powiedzonkiem gwiazdy TikToka Gohy Magical. Syn Pani Gosi, Daniel, pojawił się zresztą na scenie wraz z wokalistką i zagrzewał tłum do zabawy. Nagranie z imprezy pojawiło się na profilu Roxany i zrobiło niemałe zamieszanie. Tak samo jak kolejny filmik, na którym widzimy piosenkarkę w towarzystwie jej nowej muzy, która przeszła nie lada metamorfozę.

Roxanie należy oddać, że “Jes jes gut gut” (które stworzyła wspólnie z Dj Matsonem) brzmi naprawdę nieźle, wpada w ucho i sprawia, że nogi aż same rwą się do tańca. Nawiązywanie do tiktokowych, czy instagramowych trendów jest też powszechną i dobrą marketingowo zagrywką. Sęk jednak w tym, że Daniel Magical jest patostreamerem, a on i jego matka mają na koncie liczne skandale i zatargi z prawem. W powszechnej opinii funkcjonują jako element patologicznej strony social mediów, zatem jakiegokolwiek kolaboracje z nimi przyczyniają się do dodatkowego popularyzowania prezentowanego przez nich stylu życia. Za to oberwało się zresztą ostatnio Magdzie Narożnej, która wrzuciła TikToka z Panią Gosią, która jest naczelną fanką jednej z jej piosenek. Czy i tym razem znajdą się internauci, którzy spróbują przemówić Roxanie do rozumu? Przekonamy się po premierze “Jes jes gut gut”.

Rozpoznasz największe hity disco polo po zaledwie jednym wersie? Sprawdźmy! QUIZ

Pytanie 1 z 6
„U stóp Ci złożę cały świat…” to fragment piosenki…
VOX: torebkowe skarby