Young Multi śpiewa Maju Maj? To wykonanie bije rekordy wyświetleń w sieci

i

Autor: AKPA, Instagram/youngmulti

gwiazdy

Young Multi śpiewa Maju Maj? To wykonanie bije rekordy wyświetleń w sieci

2023-07-19 13:51

Pod utworem "Czułe słowa" (Maju Maj) zespołu Piękni i Młodzi w sieci jest już ponad 17 milionów wyświetleń. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych piosenek w tym roku. A to m.in. za sprawą Tik Toka. Ostatnio w tej aplikacji pojawiło się nietypowe nagranie "Czułych słów". Czy Young Multi nagrał swoją wersję "Maju Maj"?

"Czułe słowa" (Maju Maj) w sieci

Chyba nie ma drugiej piosenki zespołu Piękni Młodzi, która stałaby się takim viralem, jak "Czułe słowa" (lub jak niektórzy mówią o tym kawałku "Maju Maj"). Utwór został trendem na Tik Toku m.in. za sprawą słynnego twórcy Daniela Magicala i jego mamy "Gohy Magical", która do piosenki formacji z Łomży stworzyła swój własny taniec. Ten szybko podłapali inni użytkownicy Tik Toka, którzy nagrywali swoje wykonania "Maju Maj". Własną wersję "Czułych słów" nagrała nawet Viki Gabor. A utwór doczekał się remixów i wykonań na innych instrumentach, w tym - na skrzypcach. Teledysk do piosenki Magdy Narożnej i członków jej zespołu ma w sieci już ponad 17 milionów wyświetleń. A tych z dnia na dzień przybywa. Piosenka świetnie sprawdza się też na koncertach Pięknych i Młodych, których kalendarz jest ostatnio wypchany po brzegi. Niektórzy fani decydują się nawet na nietypowe zachowania, by spotkać swoich idoli. Inni zastanawiali się, jak "Maju Maj" brzmiałoby, gdyby wykonywał je raper i autor tekstów Young Multi. Teraz możemy się o tym przekonać!

Magda Narożna o kobiecej przyjaźni w świecie disco polo

Young Multi - "Maju Maj"

W sieci w ostatnich dniach pojawiło się wideo, na którym możemy posłuchać specjalnego coveru utworu "Czułe słowa". Choć głos wykonawcy na nagraniu do złudzenia może przypominać głos Young Multiego, to jednak nie sam raper nagrał autorską wersję. Ta powstała przy użyciu AI, czyli sztucznej inteligencji. To ostatnio coraz popularniejszy zabieg. Mogliśmy dzięki temu usłyszeć m.in., jak brzmiałoby "California Gurls" w wykonaniu Moniki Kociołek czy "God is a woman", gdyby śpiewała je Viki Gabor. "Maju Maj", które na filmie "śpiewa" Young Multi to kolejna odsłona tego projektu. I trzeba przyznać... brzmi to bardzo dobrze! Czy sam raper zdecyduje się na prawdziwe nagranie tej piosenki? Zapewne nie. Dlatego pozostaje nam słuchanie, jak poradziła sobie z tym sztuczna inteligencja. Możecie to sprawdzić TUTAJ.

QUIZ. Polskie piosenki o miłości! Potrafisz dokończyć każdy tekst?

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki. "Byłaś serca biciem / Wiosną, zimą, życiem / Marzeń moich echem..."
Listen on Spreaker.