RZESZÓW: Będzie nowa droga. Połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Będzie nowa droga w mieście. Gdzie powstanie? Fijołek: "To duża i ważna inwestycja"

2022-01-25 16:01

Nowa droga zapewnić ma lepszą komunikację w strefie biznesowo-produkcyjnej. Docelowo liczyć ma około 2,5 km. Pieniądze na pierwszy etap prac radni zarezerwowali podczas dzisiejszego posiedzenia. Gdzie powstanie? Droga ma połączyć al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską.

Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie dużą i ważną inwestycją. W przyszłości odciąży ul. Lwowską i lepiej skomunikuje szybo rozwijające się tereny osiedli Pobitno i Wilkowyja – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Droga nie powstanie jednak od razu. Na pierwszy jej etap, kwotę nieco ponad 2 mln zł, miejscy radni zarezerwowali podczas dzisiejszej sesji. Za te pieniądze, jeszcze w tym roku, powstać ma skrzyżowanie nowej drogi z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz odcinek trasy o długości ok. 200 metrów. Przetarg na wybór wykonawcy ogłoszony ma zostać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Miasto planuje inwentaryzację drzew. Powstanie specjalna baza danych

W tym roku skrzyżowanie i projekt na przyszły rok

- W tym roku, oprócz budowy pierwszego odcinka, miasto będzie chciało rozpocząć projektowanie drugiego odcinka trasy - o długości ok. kilometra. Dokumentacja ma być gotowa w 2023 roku - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa. Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską liczyć ma docelowo ok. 2,5 km.

Zbigniew Bródka o roli chorążego reprezentacji

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:
Źródło: Będzie nowa droga w mieście. Gdzie powstanie? Fijołek: "To duża i ważna inwestycja"