Policja

i

Autor: fot.pixabay.com Toruń: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu Piłsudskiego! Błyskawiczna akcja policji

Brzozów: 15-latek na crossie uciekał przed policją. Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym

2021-07-01 15:02

Wczoraj brzozowscy mundurowi ścigali motocyklistę, który przez Grabownicę Starzeńską uciekał na niezarejestrowanym i nieubezpieczonym crossie. Ponadto jak się okazało 15-latek, który prowadził crossa nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.

Wczoraj po godz. 18.00 policjanci z brzozowskiej drogówka, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem na terenie miejscowości Grabownica Starzeńska w pewnym momencie zwrócili uwagę na motocyklistę. Ten poruszał się po drodze bez wymaganego przepisami oświetlenia i tablicy rejestracyjnej. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Gdy zorientował się, że w radiowozie znajdują się policjanci zaczął uciekać w kierunku lasu. Policjanci szybko ustalili tożsamość motocyklisty i już chwilę później byli w jego miejscu zamieszkania. Kierującym okazał się 15-letni mieszkaniec Grabownicy Starzeńskiej. Na terenie posesji znajdował się motocykl typu cross, którego silnik był jeszcze rozgrzany.

CZYTAJ TAKŻE: Dębica: Pijany kierowca spowodował kolizję. Miał ponad 5 promili!

Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym

Nastolatek w obecności policjantów potwierdził, że to on kierował jednośladem. Liczył na to, że uda mu się uciec, a tym samym uniknąć odpowiedzialności.

W toku czynności policjanci ustalili, że 15-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a motocykl nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci ustalą również to w jaki sposób motocykl znalazł się w posiadaniu 15-latka.

Ulewa w Rzeszowie!
Źródło: Brzozów: 15-latek na crossie uciekał przed policją. Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym