Burgas, Zadar i Split! Wiemy już dokąd będzie można polecieć z Jasionki na wakacje!

i

Autor: Weronika Kasza

Burgas, Zadar i Split! Wiemy już dokąd będzie można polecieć z Jasionki na wakacje!

2021-05-28 10:18

Władze Portu Lotniczego ogłosiły już siatkę połączeń na najbliższy sezon. Poza lotami wakacyjnymi, wznowione będą też rejsy transatlantyckie, kolejne rotacje udało się zorganizować także na trasach krajowych- Szczecin i Gdańsk.

Nowe połączenia ogłoszone zostały podczas konferencji prasowej, w której udział wziął m.in. Paweł Włodarczyk, konsul honorowy Chorwacji w Krakowie. Podkreślał, że nie ma w Polsce drugiego takiego przypadku, by i miasto i województwo miały zawiązaną współpracę z miastami chorwackimi.Tym samym na wakacje mieszkańcy regionu będą mogli polecieć do chorwackiego Zadaru oraz Splitu. Ten pierwszy nazywany bywa przez mieszkańców „małym Rzymem”, zaś Split pochwalić się może m.in. pięknym pałacem. Pierwszy podniebny rejs do Zadaru zaplanowany jest w sobotę 19-go czerwca, do Splitu zaś w niedzielę, 27-go czerwca.

Do Jasionki wrócić mają też loty czarterowe – do tunezyjskiego Monastyru oraz tureckiej Antalyi i Bodrum. Jest także oferta dla oczekujących na podróże krajowe- „dołożone” zostały dodatkowe rotacje na trasach Rzeszów-Szczecin oraz Rzeszów-Gdańsk. Jak informuje Prezes Zarządu lotniska, Adam Hamryszczak- Loty z Rzeszowa do Gdańska wykonywane będą dwa razy w tygodniu na samolotach Bombardier Q400 w okresie od 19 czerwca do 11 września we wtorki oraz soboty, zaś do Szczecina - od 14 czerwca do 10 września w piątki i poniedziałki.Oprócz połączeń wakacyjnych, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka od czerwca wznawia także połączenia do Nowego Jorku, z lądowaniem w Newark. To połączenie będzie obsługiwał narodowy przewoźnik przy wykorzystaniu Dreamlinerów.

Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu, od Karkonoskiej do Francuskiej
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Burgas, Zadar i Split! Wiemy już dokąd będzie można polecieć z Jasionki na wakacje!