Cztery zgony i dwanaście nowych przypadków zachorowań. Są dane Ministerstwa Zdrowia

i

Autor: Pixabay.com

Cztery zgony i dwanaście nowych przypadków zachorowań. Są dane Ministerstwa Zdrowia

2021-05-30 11:08

W ciągu ostatniej doby w całym kraju odnotowano 579 nowych zakażeń. Podobnie, jak wczoraj, najwięcej stwierdzono na Mazowszu i Śląsku. Podkarpackie, tuż za województwem lubuskim, nadal z najmniejszą liczbą nocy chorych.

Blisko 580 nowych przypadków zarażenia wirusem SARS Co-V2 w całym kraju. W porównaniu do wczoraj to niemal o 200 mniej. Nadal najwięcej nowych chorych służby sanitarne odnotowują w większych aglomeracjach- zwłaszcza na Mazowszu i  Śląsku. Nieco mniej, bo 68 nowych przypadków pojawiło się od wczoraj w Wielkopolsce.

Podkarpackie zaś nadal utrzymuje tendencję spadkową. W naszym regionie od wczoraj potwierdzonych zostało „zaledwie” 12 nowych zachorowań. Jak wynika z resortowego raportu- w większości powiatów są to pojedyncze przypadki. Niestety, zmarły 4 kolejne osoby, wszystkie miały choroby współistniejące.

W szpitalach w regionie z zakażeniem nadal walczy 186 osób,  w przypadku 21 pacjentów koniecznym było podłączenie respiratora. Kwarantanną zaś objętych jest 2090 mieszkańców Podkarpacia.

Drogowskazy: o terapii lasem i zdrowiu psychicznym Polaków. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Źródło: Cztery zgony i dwanaście nowych przypadków zachorowań. Są dane Ministerstwa Zdrowia