Dziś w Jaśle zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców. Potrzebne m.in. materiały opatrunkowe, koce i śpiwory

i

Autor: Unsplash.com/ Diana Polekhina

Dziś w Jaśle zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców. Potrzebne m.in. materiały opatrunkowe, koce i śpiwory

2022-02-27 9:50

Pierwszy Punkt uruchomiony będzie w budynku Urzędu Miasta Jasła, drugi w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Sokoła 8. Obydwa działać będą od godziny 10 do godziny 17.

Kolejne miasta w regionie organizują u siebie zbiórkę darów rzeczowych potrzebnych uciekających przed wojną Ukraińców. Do tego grona dołączyło już Jasło- od piątku do Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyza przy ul. Wincentego Pola 41 przynosić można m.in.  materiały opatrunkowe ,środki higieniczne i kosmetyki, a także nowe koce i śpiwory. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.

To jednak nie wszystko- dzisiaj Urząd Miasta Jasła, we współpracy z miejscowym oddziałem PCK , organizuje też dwa dodatkowe punkty, do których dostarczać można wspomniane już m.in. nowe koce i śpiwory, a także długoterminową żywność oraz kosmetyki i środki higieniczne.

Pierwszy Punkt uruchomiony będzie w samym magistracie, przy ul. Rynek 12, drugi w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Sokoła 8. Obydwa punkty działać będą od godziny 10 do godziny 17.

Sytuacja we Lwowie - miasto pustoszeje

QUIZ: Wojny w XX wieku

Pytanie 1 z 10
Po wypowiedzeniu wojny Serbii w 1914 r. , powiedział: „Monarchia idzie na dno, ale przynajmniej z honorem”.
Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Źródło: Dziś w Jaśle zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców. Potrzebne m.in. materiały opatrunkowe, koce i śpiwory