Emocji nie brakowało. Reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Emocji nie brakowało. Reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami

2021-10-08 15:20

Do ostatniej sekundy walczyli o zwycięstwo. Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 20 bezbramkowo zremisowała z Niemcami. Chociaż na stadionie w Rzeszowie bramek nie zobaczyliśmy to emocji nie brakowało. Były strzały w poprzeczkę, stuprocentowe okazje na strzelenie gola, ale jednak żadna z drużyn nie znalazła drogi do siatki przeciwnika.

Ależ to był mecz! Chociaż młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo z Niemcami to spotkanie było bardzo emocjonujące. Każda z drużyn miała swoje okazję, ale nikt nie potrafił tego wykorzystać na swoją korzyść. Polaków dopingowała prawie 11 tys. publiczność zgromadzona na trybunach stadionu miejskiego w Rzeszowie, która przez 90 min zdzierała gardła dopingując naszych. To pierwsze punkty naszej reprezentacji w Turnieju Ośmiu Narodów, więc ewidentnie Podkarpacie przynosi naszej kadrze szczęście.

Od początku lepiej w spotkanie weszła reprezentacja Polski, która częściej utrzymywała się przy piłce, grała agresywniej w odbiorze i starała się atakować bramkę rywali. Niemcy jednak bardzo dobrze grali w defensywie i z łatwością rozbijali ataki reprezentacji Polski. Z czasem to jednak goście mocniej przycisnęli i bramkarz reprezentacji Polski kilka razy musiał popisać się refleksem.

Na wypełnionym po brzegi stadionie przy ul. Hetmańskiej nie zabrakło między innymi prezesa PZPN-u Cezarego Kuleszy, który przed meczem zapowiedział, że nie musi to być ostatnia taka impreza w Rzeszowie.

Źródło: Emocji nie brakowało. Reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami