zatrzymanie KAS

i

Autor: materiały prasowe KAS

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu rozbili grupę przestępczą [AUDIO, WIDEO, FOTO]

2021-02-02 12:37

To było mocne uderzenie w nielegalny hazard na terenie Podkarpacia i Małopolski. W akcję zaangażowanych było ponad 120 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego zatrzymano 19 osób, przeszukano 28 lokali i zabezpieczono 70 nielegalnych automatów do gier, ponad pół mln złotych w gotówce, wysokiej klasy samochody, elektronikę oraz dokumentację finansową.

- To największa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. W sprawie prowadzonej od dłuższego czasu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, zgromadzono obszerną dokumentację procesową, co pozwoliło na zatrzymanie sprawców przestępstwa i  przedstawienie im zarzutów. - powiedział mł. Insp. Grzegorz Skowronek, dyrektor IAS w Rzeszowie.

Zatrzymano 19 osób. To osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej, w ramach której czerpano korzyści z nielegalnej działalności związanej  z grami hazardowymi. Poszczególne osoby odpowiedzialne były za logistykę, rozliczenia finansowe a także dostawę oraz serwis maszyn do gier. Wśród zatrzymanych, w wieku od 25 do 50 lat,  jest 18 obywateli Polski i 1 obywatel Ukrainy. Wobec sześciu osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Dokonano także zabezpieczenia  na nieruchomości o szacowanej wartości ok. 320 tysięcy zł.

- Wszystkim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw skarbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze hazardowej. - mówi mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie.

Jak ustalono, w trakcie działalności grupy wykorzystano do nielegalnej  działalności 460 automatów do gier, a zabezpieczono łącznie 507 urządzeń .

Funkcjonariusze przeszukali 28 lokali użytkowych i mieszkalnych na terenie obydwu województw, w tym pilnie strzeżony przez członków grupy magazyn przeznaczony do składania i przechowywania nielegalnych automatów do gier wraz ze znaczną  ilością elektroniki, służącą do ich instalacji.

W trakcie realizacji, w którą zaangażowanych było ponad 120 funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, oprócz 70 nielegalnych automatów zabezpieczono także gotówkę w wysokości ponad 500 tysięcy zł, wysokiej klasy samochody osobowe o łącznej  wartości ok. 270 tysięcy złotych,  samochody dostawcze o wartości 85 tys. złotych,  telefony komórkowe, elektronikę stanowiącą części składowe automatów oraz zapiski z rozliczeń finansowych.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

- Osobom biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się urządzaniem nielegalnych gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 7 lat i 6 miesięcy oraz wysokie kary grzywny. Postępowanie jest w toku i ma charakter rozwojowy. - mówi E. Chabowska.

Niezależnie od odpowiedzialności karnej,  organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano  grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

POSŁUCHAJ o szczegółach, mówi Edyta Chabowska, rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie:

Uderzenie w nielegalny hazard. Podkarpacka KAS
Źródło: Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu rozbili grupę przestępczą [AUDIO, WIDEO, FOTO]