Gdzie spacerować w Mielcu? Park Leśny już po rewitalizacji!

2020-11-19 10:13 wk
Gdzie spacerować w Mielcu? Park Leśny już po rewitalizacji!
Autor: Pixabay.com

Lifting objął m.in. wycinkę drzew, nowe nasadzenia oraz budowę chodnika. Wykonano także rurarz w miejscach kolizyjnych pod przebudowę oświetlenia parku i założenia monitoringu.

Lifting Parku Leśnego w Mielcu zakończony. Dzięki temu mieszkańcy mogą już korzystać z kolejnego miejsca do wypoczynku. W ramach prac m.in. wycięte zostały drzewa martwe, schorowane oraz zagrażające bezpieczeństwu przechodniów. W ich miejsce zasadzono 500 nowych i zdrowych- w tym np. klony, jawory, świerki oraz dęby.

Zasadzono również ponad 10 tysięcy krzewów i 41 tysięcy bylin. Od strony ulicy Wolności zaś założone zostały trawniki, posadzono także żywopłot z grabu pospolitego i wiele roślin cebulowych. W drugim etapie wybudowano także chodnik oraz wykonano rurarz w miejscach kolizyjnych pod przebudowę oświetlenia parku i założenia monitoringu. Nie zabrakło także nowych ławek i koszy na śmieci.

Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca bezpiecznego i estetycznego, przeznaczonego do spacerów i wypoczynku w cieniu drzew. Wykonane prace pielęgnacyjne w drzewostanie i nowe nasadzenia pozwoliły na zatrzymanie procesu zamierania drzewostanu parkowego i przywrócenie charakteru lasu z przewagą drzew liściastych rodzimych, wzbogacenie bioróżnorodności parku, przyciągnięcie do zadomowienia się gatunków ptaków i zwierząt żyjących w parkach miejskich- czytamy na stronie mieleckiego magistratu.

Jeździ na rowerze mimo braku rąk
Posłuchaj o ubytku przegrody międzyprzedsionkowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.