Wpadł złodziej,  który okradał altanki i domki letniskowe

i

Autor: KMP Nowy Sącz Wpadł złodziej, który okradał altanki i domki letniskowe

Gorzyce: Chciał ukraść rzeczy warte ponad 10 tysięcy złotych. Za włamywaczem ruszył pies tropiący

2022-01-21 15:35

10 lat więzienia, to kara jaka grozi 28-letniemu Gruzinowi za to, że włamał się do domu jednorodzinnego w Gorzycach. Mężczyzna podczas nieobecności domowników, wybił szybę w drzwiach tarasowych, wszedł do środka i ukradł m.in. komputer, aparat fotograficzny, perfumy oraz jedzenie. Wartość tych rzeczy to ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna zdążył zapakować łup do samochodu, jednak nie zdążył nim odjechać, bo został nakryty przez właściciela domu.

W ubiegłą niedzielę około godz. 22.30, policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Gorzyce. Policjanci natychmiast udali się na miejsce przestępstwa. Ustalili, że sprawca, wykorzystując nieobecność właściciela posesji, wybił szybę w drzwiach tarasowych i dostał się do środka mieszkania, z którego zabrał m.in: sprzęt komputerowy, aparat fotograficzny, odzież roboczą, alkohol, przybory toaletowe, w tym wody toaletowe oraz żywność. - Złodziej zdążył przenieść łup do samochodu, który zaparkował nieopodal miejsca włamania. Nie zdążył jednak odjechać z miejsca przestępstwa, ponieważ został nakryty przez właściciela domu. Sprawca pozostawił łup i uciekł w nieznanym kierunku - informują tarnobrzescy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Ropczyce. Jechała ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Nie przyjęła wysokiego mandatu

Za włamywaczem ruszył pies tropiący

Mundurowym w poszukiwaniach włamywacza pomagał pies tropiący. Dzięki temu szybko udało się odnaleźć Gruzina. Mężczyzna trafił do aresztu, a skradziony sprzęt do właściciela.

- Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, uwzględnił wniosek policjantów i prokuratora o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy - tłumaczą policjanci w Tarnobrzegu.

Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zima zaatakowała kierowców w Rzeszowie
Źródło: Gorzyce: Chciał ukraść rzeczy warte ponad 10 tysięcy złotych. Za włamywaczem ruszył pies tropiący