Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Ukradł portfel z dowodem osobistym, kartą do bankomatu oraz 1 zł w środku

2022-01-16 12:34 wk
Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Ukradł portfel z dowodem osobistym,  kartą do bankomatu oraz 1 zł w środku
Autor: Materiały prasowe/ KMP Rzeszów

Łączna wartość skradzionego przez 57-latka z powiatu dębickiego mienia to 51 zł. Kradnąc jednak dokumenty- mężczyzna dopuścił się przestępstwa. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży na dworcu PKS W Rzeszowie doszło 13-go grudnia. Jak wynika z ustaleń policjantów, to właśnie wtedy nieznany mężczyzna, korzystając z tłoku, jaki panował na dworcu, okradł wsiadającą do autobusu kobietę. Z plecaka pokrzywdzonej 57-latek wyjął portfel, w którego wnętrzu znajdowały się:  karta do bankomatu, złotówka i dowód osobisty.

Mieszkanka powiatu strzyżowskiego, po tym, jak w autobusie zorientowała się, że została okradziona, po dotarciu na miejsce zawiadomiła o całej sytuacji mundurowych.  

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował podejrzewanego. We wtorek sprawdzając kolejne informacje w sprawie, funkcjonariusze operacyjni zauważyli na ul. Grottgera mężczyznę odpowiadającego wyglądem podejrzewanemu. W związku z tym zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu dębickiego- informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży dowodu osobistego i karty bankomatowej. Mimo niewielkiej wartości skradzionego mienia, za kradzież dokumentów  57-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Tajemnicza skrzynia znaleziona w pałacu
Źródło: Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Ukradł portfel z dowodem osobistym, kartą do bankomatu oraz 1 zł w środku
Nasi Partnerzy polecają