Jasło: Ruszył remont na przejeździe kolejowo-drogowym w Jaśle. Zamknięta droga!

i

Autor: Pixabay

Jasło: Ruszył remont na przejeździe kolejowo-drogowym w Jaśle. Zamknięta droga!

2022-01-24 14:36

Ruszył remont na przejeździe kolejowym na ul. Wojska Polskiego w Jaśle. Droga w tamtym miejscu będzie zamknięta przynajmniej do piątku. W tym czasie robotnicy założą nową, gumową nawierzchnie, dzięki której będzie można przejechać przez przejście bez charakterystycznego stukotu.

Wymieniona zostanie między innymi gumowa nawierzchnia, dzięki czemu kierowcy, będą mogli pokonywać tory kolejowe sprawniej i bardziej komfortowo. Bezpieczeństwo zwiększy również asfaltowanie dojazdów do skrzyżowania. Przebudowa pochłonie około 600 tys. zł. Zostanie ona zrealizowana ze środków PKP PLK S.A.

Drogowcy przygotowali objazdy

Kierowcy, którzy jeżdżą tamtejszą drogą muszą pogodzić się z utrudnieniami na trasie Jasło-Nowy Żmigród. Drogowcy proponują objazd prze górkę klasztorną – wystarczy zjechać z DK 28 na ul.Kasprowicza i potem przemknąć ul. Grundwaldzą. Jeżeli jedziecie od strony województwa małopolskiego to najlepszym wyborem będzie trasa w kierunku Dębowca, przez rafinerię i miejscowość Niegłowice. Pociągi zaś zastąpi autobusowa komunikacja zastępcza.

Źródło: Jasło: Ruszył remont na przejeździe kolejowo-drogowym w Jaśle. Zamknięta droga!