Jasło: ZSB będzie szkolił przyszłych strażaków. Nowa  specjalizacja

i

Autor: Pixabay

Jasło: ZSB będzie szkolił przyszłych strażaków. Nowa specjalizacja

2022-02-22 13:43

Będzie szkolić przyszłych strażaków i speców od pożarnictwa. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle, podpisał umowę z powiatową komendą straży pożarnej. W jasielskiej „Budowlance” na ul. Szkolnej powstanie klasa ze specjalizacją, w której strażacy z powiatowej komendy będą uczyć jak zachować się w przypadku pożarów i jak używać specjalistycznego sprzętu.

W „Budowlance” będzie pilotażowa klasa ze specjalizacją strażacką. W tej klasie, uczniowie nauczą się m.in. przygotowania dokumentacji i organizacji robót budowlanych. Chodzi tutaj o pożarnicze przepisy, bez których jakakolwiek budowa nie ma prawa bytu. To wiedza, która jest niezbędna na każdym etapie budowy: od tworzenia projektów, aż po wykończenie budynków.

- Możliwe będzie również rozszerzenie zakresu edukacji pożarniczej uczniów o praktyczną wiedzę na temat ochrony ludzi, mienia i środowiska przed ogniem i czynności podejmowanych w trakcie pożaru – informują urzędnicy jasielskiego starostwa.

CZYTAJ TAKŻE: Elektryki dla rzeszowskich urzędników? Tak, ale pod warunkiem...

Strażacy będą prowadzić lekcje

Strażacy z PSP w Jaśle zgodzili się prowadzić zajęcia, w trakcie których uczniowie dowiedzą się jak zachowywać się w trakcie pożarów, jak używać specjalistycznego sprzętu, co trzeba zrobić w przypadku ratownictwa technicznego, medycznego, chemiczno-ekologicznego, czy wodnego. - Dodatkowo planowane jest podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjno-szkoleniowych, skierowanych do młodzieży, z udziałem strażaków, uczniów i nauczycieli – dodają urzędnicy z jasielskiego starostwa.

Nowa wystawa w Muzeum Dobranocek
Źródło: Jasło: ZSB będzie szkolił przyszłych strażaków. Nowa specjalizacja