ROPCZYCE. Groźny czad znowu atakuje. Do szpitala trafiła 37-latka

i

Autor: pixabay

KOLBUSZOWA: 11-latka zatruła się czadem. Nastolatka trafiła do szpitala!

2022-01-25 10:25

11-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego z podejrzeniem zatrucia czadem trafiła do szpitala. Dziewczynka straciła przytomność podczas kąpieli. W mieszkaniu stwierdzono podwyższony poziom tlenku węgla. W środku były jeszcze inne dzieci - w wieku 14 lat i 3 miesięcy. Im na szczęście nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło około godziny 21.00 w jednym z bloków przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Jak ustalili policjanci, dziewczynka prawdopodobnie straciła przytomność podczas kąpieli. Z relacji matki wynikało, że kiedy córka się kąpała, kobieta rozmawiała przez telefon. Zaniepokojona brakiem odgłosów z łazienki, weszła do pomieszczenia i znalazła nieprzytomną dziewczynkę.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Przyłęku. Ciężarówka zderzyła się z osobówka. Nie żyje jedna osoba

11-latka trafiła do szpitala

Kobieta rozpoczęła reanimację, na miejsce wezwano służby ratownicze. - Jak ustalono, w domu było jeszcze dwoje dzieci w wieku 14 lat i 3 miesięcy, którym nic się nie stało. Pracujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w mieszkaniu.11-latka, której przywrócono funkcje życiowe, została przetransportowana do szpitala - informują kolbuszowscy mundurowi.

W sprawie trwają dalsze czynności. A my przypominamy, Tlenek węgla, zwany czadem to bezwonny gaz. Dlatego tak ważne jest, aby mieć w domu zamontowaną czujkę, która zaalarmuje nas jeśli stężenie tlenku węgla przekroczy normy.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Sonda
Czy masz w domu/mieszkaniu czujnik tlenku węgla?
Źródło: KOLBUSZOWA: 11-latka zatruła się czadem. Nastolatka trafiła do szpitala!