Kolbuszowa: Praca wre przy nowym parkingu. Wszystko przez przystanek kolejowy

i

Autor: Urząd Miejski w Kolbuszowej

Kolbuszowa: Praca wre przy nowym parkingu. Wszystko przez przystanek kolejowy

2022-02-23 16:12

Prace przy budowie parkingu w Kolbuszowej Górnej przy hydroforni idzie zgodnie z planem. Pracownicy mają już za sobą wykarczowanie terenu i teraz przyszedł czas na pierwszy etap wylewki pod przyszły parking. Oprócz nowych miejsc dla samochodów, w planach kolbuszowskiego urzędu jest budowa skrzyżowania, który połączy parking z drogą powiatową między Kolbuszową Górną i Kłapówką.

Robotnicy uporali się z karczowaniem terenu, na którym w niedalekiej przyszłości ma powstać parking. Teraz trwa wczesny etap budowy przyszłej płyty parkingu. Według kolbuszowskich urzędników na powstającym placu pomieści się około 20 samochodów, w tym dwa miejsca będą wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. -W szybkim czasie pracownicy mają zbudować całkiem nową jezdnię pod parking, a ta z kolei ma się połączyć z drogą powiatową Kolbuszowa Górna-Kłapówka. - Wykonany zostanie również chodnik, a przy parkingu zamontowana będzie wiata i stojak na rowery tłumaczą kolbuszowscy urzędnicy. Natomiast koło parkingu zrobi się zielono, bo gmina chce wykonać nowe nasadzenia.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Ulica obok szpitala ma nowego patrona. To doktor Wrzesław Romańczuk

Wszystko przez nowy przystanek kolejowy

Budowa parkingu razem z nowym dojściem ma ułatwić dojście do planowanego przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej. - Przy budynku hydroforni prowadzone są roboty związane z budową parkingu wraz z dojściem do przystanku kolejowego, który powstanie na linii nr 71 Ocice-Rzeszów – tłumaczą urzędnicy z Kolbuszowej.

Tak powstają pączki na tłusty czwartek
Źródło: Kolbuszowa: Praca wre przy nowym parkingu. Wszystko przez przystanek kolejowy