Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile

i

Autor: KWP Białystok Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile

Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile

2021-11-24 14:54

Plaga pijanych kierowców na podkarpackich drogach. To już kolejny raz, kiedy informujemy o kierowcach z promilami. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. To za sprawą szybkiej reakcji świadka. Ten widząc, że przez Wolę Baranowską pod Tarnobrzegiem jedzie pijany kierowca, zawrócił auto, pojechał za nim i wezwał mundurowych.

W miniony piątek, po godz. 17, dyżurny z Tarnobrzega otrzymał informację, że drogą w miejscowości Wola Baranowska, jedzie osobowa kia, której kierowca może być nietrzeźwy. Z relacji świadka wynikało, że pojazd poruszał się całą szerokością drogi, wykonując przy tym niebezpieczne manewry. - Świadek bez chwili wahania zawrócił swoim pojazdem, ruszył za kią, a o zaistniałej sytuacji poinformował policjantów - informują tarnobrzescy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: 18-latek pobił i okradł dwóch mieszkańców. Działał publicznie i bez powodu

60-latek miał blisko 2 promile

Policjanci wiedząc, w którym kierunku jadą kierowcy, zatrzymali osobówkę do kontroli. Za kółkiem siedział 60-latek. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile