Krosno: Fałszywy kupiec oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju. Usłyszał 20 zarzutów!

i

Autor: fot. KMP Krosno

Krosno: Fałszywy sprzedawca oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju. Usłyszał 20 zarzutów!

2022-02-03 15:57

32-latek z Krosna oferował sprzedaż sprzętu elektronicznego, ale żeby go wysłać do potencjalnego kupca, najpierw chciał mieć na koncie zaliczkę. W ten sposób niedoszły przedsiębiorca oszukał aż kilkadziesiąt osób. Na szczęście, na jego trop wpadli policjanci z komendy w Krośnie i zatrzymali 32-latka w jego domu. Podczas przeszukania okazało się, że na mieszkaniu ma jeszcze narkotyki i sprzęt do ich porcjowania.

Mężczyzna na jednym z internetowych portali oferował do sprzedaży konsole do gier. Potencjalni nabywcy kontaktowali się ze sprzedawcą, a wtedy - żeby transakcja doszła do skutku - mężczyzna żądał od nich zaliczki. Zakupiony sprzęt nigdy jednak nie trafiał do nowych nabywców, a kontakt ze sprzedającym urywał się.

- Policjanci ustalili, że osobą odpowiedzialną za przestępczy proceder może być 32-letni krośnianin. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, gdyż był poszukiwany przez jedną z prokuratur na terenie kraju. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali poszukiwanego – informują policjanci z Krosna.

CZYTAJ TAKŻE: Kolbuszowa: 76-latek potrącił kobietę na pasach. Kierowca ukarany wysokim mandatem

Usłyszał aż 20 zarzutów

W zajmowanym przez fałszywego sprzedawcę mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli m.in. marihuanę i amfetaminę , a także urządzenia służące do porcjowania i przechowywania narkotyków. Oprócz tego, policjanci zablokowali rachunki bankowe mężczyzny oraz zabezpieczyli monitoring, z którego 32-latek wypłacał pieniądze. Dlaczego?

- Mężczyzna transferował pieniądze na inne rachunki bankowe. Zabieg ten miał na celu utrudnienie stwierdzenia legalności źródła pochodzenia pieniędzy oraz przeciwdziałanie ewentualnemu ich zajęciu lub przepadkowi – tłumaczą krośnieńscy policjanci.

Mężczyzna usłyszał 20 zarzutów, a z na sądowy wyrok będzie czekał za kratkami.

SKM testuje swoje nowe pociągi. Byliśmy w środku
Źródło: Krosno: Fałszywy sprzedawca oszukał kilkadziesiąt osób z całego kraju. Usłyszał 20 zarzutów!