Kurs podstaw języka polskiego  oraz szkolenia z zakresu spraw urzędowych w  Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

i

Autor: Unsplash.com/ lilartsy

Kursy w Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. Podpowiedzą m.in. jak zalegalizować pobyt

2022-04-29 13:37

W Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy zaplanowane są w maju dwa kursy. Odbędą się po zebraniu dostatecznej ilości chętnych. Pierwszy, z podstaw języka polskiego obejmie 15 godzin szkoleniowych, drugi zaś będzie cyklem dotyczącym m.in. legalizacji pobytu w Polsce oraz świadczeń socjalnych.

Obywa kursy, organizowane przez Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy, działające przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, skierowane są do uchodźców o zalegalizowanym statusie pobytowym w Polsce. Pierwszy z podstaw języka polskiego zaplanowany jest w maju i objąć ma 15 godzin szkoleniowych. Zajęcia poprowadzą nauczyciele współpracujący z Zespołem Języków Obcych WSPiA. Kurs jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń, uruchomiony zostanie pod warunkiem zebrania się odpowiedniej liczby osób- mówi Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rowerzysta i Samochód

 

Drugi kurs na temat spraw urzędowych. Podpowiedzą jak zalegalizować pobyt

Drugi kurs to cykl szkoleń, które dotyczyć będą spraw urzędowych. Ten poświęcony będzie tematyce legalizacji pobytu w Polsce, przysługujących świadczeń socjalnych oraz zakładaniu i prowadzeniu w Polsce działalności gospodarczej. Także te zajęcia planowane są na podobnych zasadach- w maju oraz pod warunkiem zebrania dostatecznej liczby chętnych. Poprowadzą je zarówno współpracujący z uczelnią wykładowcy, jak również urzędnicy i przedsiębiorcy. Rekrutacja na kursy prowadzona będzie do czwartku, 5 maja.

Źródło: Kursy w Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy. Podpowiedzą m.in. jak zalegalizować pobyt