„Laboratoria Przyszłości”. Ponad 58 mln zł dla szkół na Podkarpaciu!

i

Autor: MS

„Laboratoria Przyszłości”. Ponad 58 mln zł dla szkół na Podkarpaciu!

2021-11-22 15:50

Drukarki 3D, profesjonalny sprzęt do nagrań, czy nawet stacje lutownicze. Takie sprzęty trafią do podkarpackich Szkół Podstawowych w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Od następnego roku szkolnego takie ekwipunek musi znaleźć się w każdej placówce, a program pozwala w całości sfinansować ten zakup.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” do Szkół Podstawowych na terenie całej Polski – w tym oczywiście na Podkarpacie – trafi całkiem sporo nowiutkiego sprzętu. W ramach tego przedsięwzięcia szkoły otrzymają pieniądze na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii. Będą to między innymi drukarki 3D profesjonalne sprzęty do nagrań filmowych i radiowych, stacje lutownicze, czy nawet mikro kontrolery.

- Te wszystkie pomoce dydaktyczne, które pojawią się w szkolnych pracowniach mają wspomagać rozwój kompetencji i które ważne są również z punktu widzenia rozwoju gospodarczego bo przecież kształcimy uczniów do tej rzeczywistości, w której oni za kilka lub kilkanaście lat będą musieli się odnaleźć – tłumaczyła Małgorzata Rauch, podkarpacki Kurator Oświaty.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Świąteczna choinka na Rynku [ZDJĘCIA,WIDEO]

Ponad 98 % poprawnych wniosków

Do tej pory poprawne wnioski złożyło 98 % szkół z Podkarpacia na łączną kwotę ponad 58 mln zł, a szkoły, którym nie udało się jeszcze złożyć wniosku mają czas do końca miesiąca.

Takie sprzęty od następnego roku szkolnego będą musiały znaleźć się w każdej szkole podstawowej w Polsce, nawet jeśli placówka nie zgłosiła się do programu, więc aż żal nie skorzystać z takiej szansy. Tym bardziej, że wsparcie finansowe jest udzielane w całości, bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Źródło: „Laboratoria Przyszłości”. Ponad 58 mln zł dla szkół na Podkarpaciu!